Wordpress.com - zakładamy bloga i piszemy pierwszą notkę

Prowadzenie własnej strony to świetne wyzwanie i dobra zabawa. Jeśli nie znasz języków programowania, możesz skorzystać z łatwych w użyciu serwisów blogowych, takich jak Wordpress. Dziś, nauczymy się jak stworzyć bloga i spróbujemy napisać pierwszą notkę.


Wordpress.org to darmowa platforma blogowa dla profesjonalnych bloggerów. Trzeba ją zainstalować na własnym serwerze. Posiada większe, właściwie nieograniczone możliwości konfiguracji.

Polecamy:

Zobacz też:

Więcej informacji:

Serwis Wordpress.com to prosta w obsłudze, choć rozbudowana platforma blogowa. O tym, że warto jej użyć, zaświadczyć może Microsoft, który pod koniec września zrezygnował z własnej usługi blogowej Live Space właśnie na rzecz Wordpressa.

Instalacja bloga w serwisie Wordpress.com

1. Zaczynamy od rejestracji bloga. W tym celu, musimy wejść na stronę wordpress.com i w menu po prawej kliknąć przycisk "Sign up now".

2. Hiperłącze przeniesie nas do formularza, w którym stworzyć można swoje konto. Musimy wpisać tylko username (nazwę użytkownika), password (hasło) i adres e-mail. Przed wybraniem "Next", zaznacz jeszcze opcję "Gimme a blog!", która pozwoli Ci na błyskawiczne założenie bloga.

3. W kolejnym etapie rejestracji, wybieramy nazwę domeny dla bloga (*twoja_nazwa*.wordpress.com), tytuł bloga i podstawowy język, w którym chcemy blogować. Przed kliknięciem "Sign up", możesz zmienić jeszcze ustawienia prywatności. Domyślnie zaznaczona jest opcja "Public", która pozwala wszystkim na poszukiwanie naszego bloga i zaprasza na stronę roboty wyszukiwarek.

4. Na ekranie ukaże się informacja o wysłaniu specjalnego linku na podany wcześniej adres e-mail. Kliknięcie w hiperłącze będzie oznaczać aktywację konta. Wordpress.com nie najlepiej współpracuje z pocztą WP. Do rejestracji lepiej wykorzystać skrzynkę Gmail lub Yahoo.

5. Po wpisaniu *twoja_nazwa*.wordpress.com, możesz już zobaczyć, jak wygląda Twój blog. Szału nie ma, lecz już za chwilkę zmienimy to w konsoli, do której wejśc można, wpisując: *twojlogin*.wordpress.com/wp-admin.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: