Wordpress.com - zakładamy bloga i piszemy pierwszą notkę

Prowadzenie własnej strony to świetne wyzwanie i dobra zabawa. Jeśli nie znasz języków programowania, możesz skorzystać z łatwych w użyciu serwisów blogowych, takich jak Wordpress. Dziś, nauczymy się jak stworzyć bloga i spróbujemy napisać pierwszą notkę.


Wordpress.org to darmowa platforma blogowa dla profesjonalnych bloggerów. Trzeba ją zainstalować na własnym serwerze. Posiada większe, właściwie nieograniczone możliwości konfiguracji.

Wordpress.org to darmowa platforma blogowa dla profesjonalnych bloggerów. Trzeba ją zainstalować na własnym serwerze. Posiada większe, właściwie nieograniczone możliwości konfiguracji.

Polecamy:

Zobacz też:

Więcej informacji:

Serwis Wordpress.com to prosta w obsłudze, choć rozbudowana platforma blogowa. O tym, że warto jej użyć, zaświadczyć może Microsoft, który pod koniec września zrezygnował z własnej usługi blogowej Live Space właśnie na rzecz Wordpressa.

Instalacja bloga w serwisie Wordpress.com

1. Zaczynamy od rejestracji bloga. W tym celu, musimy wejść na stronę wordpress.com i w menu po prawej kliknąć przycisk "Sign up now".

2. Hiperłącze przeniesie nas do formularza, w którym stworzyć można swoje konto. Musimy wpisać tylko username (nazwę użytkownika), password (hasło) i adres e-mail. Przed wybraniem "Next", zaznacz jeszcze opcję "Gimme a blog!", która pozwoli Ci na błyskawiczne założenie bloga.

3. W kolejnym etapie rejestracji, wybieramy nazwę domeny dla bloga (*twoja_nazwa*.wordpress.com), tytuł bloga i podstawowy język, w którym chcemy blogować. Przed kliknięciem "Sign up", możesz zmienić jeszcze ustawienia prywatności. Domyślnie zaznaczona jest opcja "Public", która pozwala wszystkim na poszukiwanie naszego bloga i zaprasza na stronę roboty wyszukiwarek.

4. Na ekranie ukaże się informacja o wysłaniu specjalnego linku na podany wcześniej adres e-mail. Kliknięcie w hiperłącze będzie oznaczać aktywację konta. Wordpress.com nie najlepiej współpracuje z pocztą WP. Do rejestracji lepiej wykorzystać skrzynkę Gmail lub Yahoo.

5. Po wpisaniu *twoja_nazwa*.wordpress.com, możesz już zobaczyć, jak wygląda Twój blog. Szału nie ma, lecz już za chwilkę zmienimy to w konsoli, do której wejśc można, wpisując: *twojlogin*.wordpress.com/wp-admin.