WorkCentre C2424 - kolorowe drukowanie dla biznesu

W ofercie firmy Xerox debiutuje wielofunkcyjne urządzenie, pełniące rolę skanera, kopiarki oraz kolorowej drukarki, wykorzystujące technologię stałego atramentu "solid ink". Co ciekawe, produkt ten przeznaczony ma być dla małych oraz średnich przedsiębiorstw.

Prezentacja Xerox WorkCentre C2424

Prezentacja Xerox WorkCentre C2424

Do tej pory procent kolorowych wydruków w środowiskach biznesowych był dość znikomy. Zaledwie 3% z 3 bilionów arkuszy drukowanych rocznie przez firmy na całym świecie, jest drukowanych w kolorze. Zdaniem przedstawicieli Xeroxa, sytuacja ta ma ulec zmianie - do 2008 roku udział kolorowych wydruków w ogólnej liczbie przetworzonych przez środowiska biznesowe arkuszy papieru mam wzrosnąć do 10%.

Jak twierdzi Keith Kmetz, program director w IDC: "Drukowanie w kolorze rozwija się, podczas gdy rynek wydruków monochromatycznych zatrzymał się. Kolorowe wydruki stały się bardziej osiągalne. Sami konsumenci zaczynają wyraźniej dostrzegać drzemiący w nim potencjał".

Odpowiadając na potrzeby rynku Xerox oferuje nowe urządzenie wielofunkcyjne WorkCentre C2424, pełniące rolę skanera, kopiarki i drukarki. Tym razem jest ono jednak oparte na technologii druku z wykorzystaniem stałego atramentu ("solid ink"). Urządzenie potrafi drukować do 24 stron na minutę i obsługuje multitasking (każdy użytkownik, który chce skopiować dokument, nie musi czekać na zakończenie procesu drukowania dokumentu innego użytkownika). Jak twierdzi Marlene Glazer z niezależnej organizacji testującej Buyers Laboratory, ze względu na wykorzystanie stałego atramentu, WorkCentre C2424 jest w stanie dostarczyć wydruki wyższej jakości w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń na rynku.

Technologia stałego atramentu ("solid ink") została już wcześniej wykorzystana w jednofunkcyjnych drukarkach Xeroxa. Proces generowania obrazu jest w tym wypadku podobny do drukowania offsetowego. Zamiast sproszkowanego tonera, używa się tu opartego na polimerze stałego atramentu.

Cenę WorkCentre C2424 ustalono na 2999 USD.

Więcej informacji: Xerox


Zobacz również