World Cyber Games 2003

W dniach 12 - 18 października w Parku Olimpijskim stolicy Korei Południowej odbędzie się wielki finał World Cyber Games 2003, w którym weźmie udział ponad 600 zawodników z 55 państw, w tym również z Polski. Ogólnopolskie eliminacje do tego turnieju, organizowane przez firmę Samsung Electronics Polska, rozpoczynają się 1 lipca i potrwają do 30 sierpnia br. Polska edycja turnieju zakończy się wielkim finałem w Hali EXPO XXI w Warszawie. Najlepsi gracze polskiej edycji turnieju pojadą do Seulu walczyć o nagrody o łącznej wartości 400 000 USD!

W eliminacjach może wziąć udział każdy, kto zarejestruje się na oficjalnej stronie polskiej edycji turnieju (http://www.wcg.pl ). Pierwsze eliminacyjne potyczki, rozgrywane za pośrednictwem Internetu, rozpoczną się już 1 lipca i potrwają do 30 sierpnia br. Około stu najlepszych graczy, wyłonionych podczas tych rozgrywek, weźmie udział w wielkim finale polskiej edycji turnieju, który będzie miał miejsce 6 września br. w warszawskiej Hali EXPO XXI. Zwycięzcy finałów będą reprezentować nasz kraj podczas międzynarodowych finałów turnieju w Korei Południowej, który przez niektórych uważany jest za Igrzyska Olimpijskie w grach komputerowych.

W tym roku uczestnicy turnieju będą mieli do wyboru cztery gry:

StarCraft - Brood War, Half-Life Counter-Strike, Unreal Tournament 2003 oraz Warcraft III. Rozgrywki będą podzielone, w zależności od gry na dwie lub trzy tury. Z każdej z nich zostaną wyłonieni gracze, którzy wezmą udział w polskim finale.

Tegoroczna edycja turnieju odbywa się pod hasłem "Beyond the game" i stanowi część pierwszego światowego Festiwalu Kultury Cybernetycznej. W Polsce w ramach festiwalu odbędzie się szereg imprez towarzyszących m.in. Turniej SAMSUNG MOBILE, który jest rozwinięciem idei WCG o gry mobilne(wykorzystujące komunikacje SMS) oraz konkurs SAMSUNG CYBERTALENTY 2003.

Do wzięcia udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy chętni, którzy pragną wyrazić swą indywidualność poprzez kreowanie wirtualnej rzeczywistości i interaktywnych dzieł sztuki. Prace konkursowe mogą być realizowane za pomocą dowolnych technik - materiały wizyjne, grafika, strony www, zdjęcia i mp3. Najlepsze prace będzie można obejrzeć w galerii na stroniehttp://www.wcg.pl, a najzdolniejsi twórcy zostaną zaproszeni na polski finał WCG 2003. Honorowy patronat nad festiwalem objął Prezydent RP - Aleksander Kwaśniewski.

Specjalnie dla obsługi festiwalu zostanie również uruchomiona telewizja WCG TV, która na bieżąco będzie śledzić zmagania graczy. Relacje z ciekawych pojedynków, wywiady z najlepszymi zawodnikami oraz inne programy na temat tegorocznej edycji WCG, dostępne będą w formie przekazu wideo na stronie internetowej oraz dodatkowo na startującym w połowie lipca kanale 4fun.tv. Na razie relacje będą obejmować tylko wydarzenia z polskiej edycji eliminacji. Być może w za pośrednictwem witryny i nowego kanału polscy fani gier komputerowych będą mogli śledzić również pojedynki z finału turnieju w Korei.