World Cyber Games 2005

Już niebawem, bo 1 lipca, rusza szósta edycja światowego turnieju gier komputerowych World Cyber Games 2005 (WCG). Cyberzawodnicy będą rywalizowali ze sobą w trzech grach (Starcraft, Counter Strike i Warcraft).

Zwycięzcy, wyłonieni podczas eliminacji, wyjadą na światowe finały, które w tym roku odbędą się w dniach 16-20 listopada 2005 w Singapurze. W latach poprzednich finały odbywały się w San Francisco oraz Seulu. W Singapurze spotkają się najlepsi gracze wyłonieni spośród ponad miliona uczestników z 70 krajów. W ubiegłym roku łączna pula nagród w finale turnieju przekroczyła 400 tys. dolarów. W tym roku należy się spodziewać zwiększenia tej sumy. Ponad 800 graczy, sędziowie oraz organizatorzy zamieszkają w pokojach luksusowego kompleksu hotelowego Costa Sands Resort, na terenie którego zostanie stworzona wioska olimpijska.

Polska edycja World Cyber Games, organizowana w całym kraju przez Samsung Electronics Polska zakończy się finałem 1 października br., w klubie Lucid, w warszawskim centrum handlowym Blue City. To właśnie wówczas poznamy siedmiu szczęśliwców, którzy będą reprezentowali Polskę na światowym finale. Dla wszystkich, którzy zdecydują się w dniu polskiego finału przyjść do Blue City organizator przygotowuje wiele niespodzianek. Będą to między innymi: finał rozgrywek firm konsultingowych, turniej dla dziennikarzy, rozstrzygnięcie konkursu Cybertalenty, prezentacja nowych technologii oraz konkursy z nagrodami dla widzów. W tym roku eliminacje będą się odbywały w dwóch turach, po to, żeby umożliwić jak największej ilości graczy, także tych przebywających na wakacjach, wzięcie udziału w zawodach.

By znaleźć się w gronie finalistów należy wziąć udział w eliminacjach online. Jedynym koniecznym warunkiem jest posiadanie stałego łącza internetowego. W ubiegłym roku do walki stanęło 5000 graczy z całego kraju. W tym roku zainteresowanie jest równie duże. Tylko w pierwszych trzech dniach działania serwisu WCG 2005 skorzystało z niego ponad 4000 użytkowników Sieci.

"Jest to impreza o ogólnopolskim zasięgu, stanowiąca połączenie zabawy z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Samsung w ten sposób promuje na całym świecie ideę zdrowej rywalizacji, samodoskonalenia i współzawodnictwa" - powiedział Marcin Bołbot, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Samsung Electronics Polska

Na WCG czekają też pasjonaci grafiki komputerowej i muzyki. Rozgrywkom World Cyber Games towarzyszy po raz kolejny konkurs Cybertalenty. Konkurs ma być inspiracją do wyrażania swojej indywidualności poprzez tworzenie interaktywnych dzieł sztuki. Prace konkursowe mogą być realizowane za pomocą dowolnych technik w ramach 3 kategorii konkursowych: animacja komputerowa, MP3, tapeta na telefon. Wszystkie oceniane będą przez sztab jurorów - dziennikarzy i artystów. W ubiegłym roku do konkursu spłynęło aż 600 prac.

W tegoroczne zmagania zaangażują się trzy wielkie firmy konsultingowe - Deloitte, Ernst and Young oraz Pricewaterhouse Coopers. W sierpniu pracownicy firm zmierzą się między sobą, by wyłonić po trzech najlepszych. Ci staną do ostatecznej walki, która rozegra się w dniu finału WCG.


Zobacz również