World Cyber Games 2005 - znamy oficjalne gry zawodów

Komitet World Cyber Games opublikował listę oficjalnych gier, w których będą współzawodniczyć cyberatleci w tegorocznej edycji WCG - zawodów uznawanych za igrzyska olimpijskie w grach komputerowych.

To już piąta edycja zapoczątkowanej w 2000 roku wielkiej imprezy, w której współzawodniczą ze sobą najlepsi gracze z całego świata. Tegoroczne finały odbędą się pod koniec roku w Singapurze, gdzie organizatorzy spodziewają się ugościć ponad 800 najlepszych graczy z 70 krajów.

Wśród gier, w których gracze z całego świata będą współzawodniczyć w tegorocznej edycji turnieju znajdziemy sześć pozycji przeznaczonych na komputery osobiste i dwie na konsole. Liczba dostępnych w turnieju 'dyscyplin' nie uległa zmianie, ale wśród tegorocznych propozycji zabrakło "Unreal Tournament 2004" i "Project Gotham Racing 2". Pierwszą z nich zastąpiła strategia czasu rzeczywistego "Warhammer 40K", a drugą "Dead or Alive Ultimate" - najnowsza edycja bijatyki przeznaczonej na konsole, która jest pierwszym tego gatunku tytułem wśród dotychczasowych propozycji komitetu WCG.

Pełna list gier - dyscyplin:

PC

1. StarCraft: Brood War - RTS

2. Warcraft: Frozen Throne - RTS

3. Warhammer 40,000 : Dawn of War - RTS

4. Counter Strike: Source - FPS

5. FIFA 2005 - Sport

6. Need for Speed : Underground 2 - Sport

Konsole

1. Halo 2 (Console/Xbox) - FPS

2. Dead or Alive Ultimate (Console /Xbox) - Bijatyka

Wybór turniejowych gier poprzedzony został badaniami opinii wśród internautów, społeczności graczy i partnerów WCG na całym świecie. Decydując się na wybór wspomnianych gier przedstawiciele WCG brali również pod uwagę opinie ekspertów na temat preferencji i trendów wśród graczy na całym świecie oraz gotowość wydawców do zapewnienia pomocy technicznej w trakcie organizacji i samych zawodów.


Zobacz również