World Cyber Games 2005 - znamy skład polskiej reprezentacji!

Poznaliśmy zwycięzców polskich finałów największego na świecie turnieju gier komputerowych - World Cyber Game 2005.

W sobotę, 1 października w specjalnie przygotowanej strefie gier w warszawskim centrum handlowym Blue City zmierzyło się 36 finalistów z polskiej edycji międzynarodowego turnieju World Cyber Games (WCG). Imprezę prowadzili Pezet oraz prezenter 4funTV - Kruger. Tysiące kibiców dopingowało swoich faworytów przed wielkimi ekranami, na których przez cały dzień były transmitowane wszystkie mecze.

Podczas finału wyłoniono siedmiu najlepszych graczy w trzech dyscyplinach, którzy będą reprezentować nasz kraj 16 listopada w Singapurze podczas światowego finału WCG. Dołączą oni do grona ponad 800 zawodników z 70 krajów, którzy będą walczyli o miano najlepszych graczy świata.

W grze "WarCraft" najlepszy okazał się Przemysław "Paladyn" Wadoń (lat 19) z miejscowości Kozy k/ Bielska Białej. W rozgrywkach w "StarCrafta" najlepszym okazał się Artur "Blackman" Michalak (lat 19) z Mielca. Natomiast w starciach w "Counter Strike" zwyciężył dobrze znany wszystkim kibicom Team Pentagram w składzie: Łukasz Wnęk, Adam Wiśniewski, Wiktor Wojtas i Zbyszek Rudnicki z Warszawy oraz Filip Kubski z Poznania. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia podczas finałowych zmagań w Singapurze!