World Cyber Games 2011: europejskie finały w Polsce

Największe zawody gier komputerowych w Europie będą miały swoje finały w Polsce. Weźmie w nich udział wielu graczy z całego kontynentu. Sponsorem World Cyber Games jest Samsung, a organizacją turnieju zajmie się firma Euro RSCG 4D.

Impreza odbędzie się jesienią bieżącego roku. Nie podano jeszcze miejsca, w którym zostania zorganizowana, ale Samsung twierdzi, że będzie to jedno z bardziej prestiżowych miejsc wystawienniczo-konferencyjnych w kraju.

W zawodach weźmie udział około 300 najlepszych graczy z całej Europy, którzy zostaną wyłonieni w czasie krajowych finałów World Cyber Games. Do dyspozycji graczy zostanie oddanych około 200 zestawów komputerowych. Prawdopodobnie będą rywalizować w grach FIFA 11, Counter-Strike, Starcraft II, Trackmania: Nations Forever, Asphalt 5 i Guitar Hero.

To duże wyróżnienie i wielka odpowiedzialność, jednak jesteśmy przekonani, że turniej ten zapisze się na kartach historii e-sportu wielkimi literami - mówi o organizacji imprezy w Polsce Kyung Sik Choi, prezes Samsung Electronics Polska.

Przewiduje się, że czterodniowe europejskie finały WCG mogą zgromadzić 20 tysięcy widzów. Chcemy by wydarzenie miało możliwie jak najlepszą, światową oprawę, dlatego przygotowania do Europejskich Finałów World Cyber Games 2011 ruszają już dziś - mówi Sylwia Ziemacka, Event Director z firmy Euro RSCG 4D odpowiedzialnej za kompleksową organizację wydarzenia.