World Of Warcraft bije kolejne rekordy

Blizzard z dumą poinformował, że przeznaczona do wieloosobowych rozgrywek w sieci gra fabularna (MMORPG) - "World of Warcraft" przyciągnęła już ponad 1,5 miliona subskrybentów z całego świata.

Dostępny obecnie dla mieszkańców Ameryki Północnej, Europy i Korei "World of Warcraft" cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Od chwili premiery gry w USA, która miała miejsce pod koniec listopada ubiegłego roku, do rozgrywek w WoW zapisało się 1,5 miliona osób. Imponująca jest liczba osób przebywających jednocześnie w świecie gry - w sumie we wszystkich częściach świata jednocześnie grało ponad 500 000 osób!

Komentując rekordowe wyniki WoW, Mike Morhaime, prezes Blizzard Entertainment powiedział:

"Wszyscy pracownicy Blizzarda są niezwykle zaskoczeni tak ogromnym zainteresowaniem grą na całym świecie". I dodał - "W każdym regionie "World of Warcraft" został przyjęty z niespotykanym entuzjazmem i jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że ludzie tak dobrze bawią się w świecie naszej gry."

W Europie podczas pierwszego weekendu po premierze gry, przybyło 290 000 kont, jednocześnie grało wtedy 180 000 osób. Obecnie subskrybentów na Starym Kontynencie jest ponad 500 000. Jeśli chodzi o liczbę osób jednocześnie przebywających w świecie WoW, rekord wynosi 230 000 graczy. Na rynku Koreańskim WoW pobił wszystkie dotychczasowy premiery MMORPG, stając się najpopularniejszą grą tego typu w historii. Podczas pierwszych 24 godzin od premiery, na kontynencie północnoamerykańskim zapisało się do gry 200 000 osób, a jednocześnie grało ich 100 000. Obecnie, liczba subskrybentów przekroczyła 800,000 graczy.

Teraz Blizzard Entertainment przygotowuje się do premiery WoW w kolejnych regionach Azji. W tym roku ma mieć miejsce premiera gry w Chinach, gdzie prawdopodobnie gra odniesie podobny sukces jak w innych częściach świata - podczas pierwszej godziny zapisów na otwarte beta testy chińskiej wersji gry zapisało się ponad 100 000 osób.


Zobacz również