World in Conflict w planie wydawniczym CD Projekt

CD Projekt poinformował, że w planie wydawniczym firmy znalazł się tytuł World in Conflict. Jeśli jeszcze nie mieliście do czynienia z grą, to najwyższy czas nadrobić wszelkie zaległości. Produkt zapowiada się na absolutny HIT.

World in Conflict przedstawi alternatywną rzeczywistość, w której Związek Radziecki nigdy nie upadł, a Sowieci dokonują inwazji zbrojnej na Stany Zjednoczone. Na pojedynczego gracza czeka bardzo ciekawa pod względem fabularnym kampania, w której poprowadzimy wojska amerykańskie i ich sprzymierzeńców do walki z siłami ZSRR.

Szczególnie interesująco zapowiada się tryb wieloosobowy, w którym oprócz wojsk amerykańskich, będziemy mogli objąć kontrolę nad wojskami sowieckimi i siłami NATO.

Rozgrywka jest bardzo prosta do opanowania, a brak konieczności gromadzenia surowców i ogromny dynamizm rozgrywki sprawia, że dostarczanie jednostek na pole bitwy przypomina tzw. "respawnowanie się" rodem z gier FPS. Zresztą to nie jedyne skojarzenie z dynamicznymi, wieloosobowymi grami FPS jakie budzi World in Conflict.

Podobnie jak w grach typu Counter-Strike, czy Battlefield, bardzo ważna jest koordynacja działań drużynowych. Podczas gdy jeden z graczy będzie odpowiedzialny za kierowanie piechotą, inny obejmie kontrolę nad artylerią, a jeszcze inny nad lotnictwem itd.

World in Conflict ukaże się we wrześniu, w polskiej wersji językowej i w cenie 99,90 złotych. Czekamy!