World of Tanks: tak się robi polskich graczy na szaro

Twórca gry World of Tanks zmienił zasady promocji w trakcie jej trwania. Gracze czują, że zostali oszukani. Część z nich zapowiada pozwy sądowe.

Białoruska firma Wargaming, twórca popularnej darmowej gry World of Tanks, bardzo nieładnie (delikatnie mówiąc) zachowała się w stosunku do polskich graczy. O całej sprawie poinformował właśnie Głos Wielkopolski.

Zasady promocji zmienione w czasie jej trwania

Chodzi o SMS-ową promocję, w ramach której gracze posiadający telefon w sieci T-Mobile mogli zdobyć trochę wirtualnej waluty:

"Aby skorzystać z naszej promocji, wystarczy wybrać kwoty dostępne wyłącznie w T-Mobile: 39,99 zł, 49,99 zł lub 69,99 zł. Dzięki temu otrzymacie +40 proc. złota zamiast standardowej ilości."

Ku ogromnemu zdziwieniu osób, które postanowiły skorzystać z tej propozycji, zamiast wynikającej z wyliczenia ilości złota - 2716 - na ich konto wpłynęło jedynie 1940 "golda". Oczywiście część z nich poskarżyła się na tę sytuację. Nie uzyskali jednak oczekiwanej rekompensaty, lecz jedynie informację o nieporozumieniu. Szybko zmieniony został również tekst informujący o promocji. Obecnie wygląda on następująco:

"Aby skorzystać z naszej promocji, wystarczy wybrać kwoty dostępne wyłącznie w T-Mobile: 39,99 zł, 49,99 zł lub 69,99 zł, które zawierają już 40% więcej złota w odniesieniu do pozostałych ofert zakupu SMS."

Wargaming decyduje się na represje

Co więcej, po tej wpadce firma Wargaming posunęła się jeszcze o krok dalej. Usunęła bowiem wątek jednego z graczy, który zamieściłszablon pisma do instytucji zajmujących się ochroną konsumentów. Ponadto jego samego ukarała ostrzeżeniem oraz punktami karnymi.

Co dalej?

"sprawa jest rozwiązywana przez nasz dział społeczności" - stwierdził jedynie Konrad Rawiński z Wargaming.net poproszony o komentarz do tej bulwersującej graczy historii.

Część osób, które czują się oszukane, złożyła już podobno skargi i zagroziła pozwami sądowymi. Wydaje mi się jednak, że jedynie realne zagrożenie polegające na odpływie graczy może zmusić firmę Wargaming do zmiany stanowiska...

AKTUALIZACJA

Poniżej zamieszczamy oficjalne oświadczenie przesłane nam przez Konrada Rawińskiego:

<font face="Tahoma" size="2"><font face="Times New Roman" size="2"><font face="Calibri,sans-serif" size="2">Pierwszy opis promocji z T-mobile został opublikowany o godzinie 18.00, 15 października 2013. Po sygnałach od naszej społeczności, iż może być on dwojako interpretowany, zmieniliśmy go o godzinie 9.20, 16 października 2013, aby był bardziej precyzyjny. Należy zauważyć, że każdy kto skorzystał z promocji otrzymał rzeczoną 40% złota więcej, tylko że suma była już wliczona w wyświetlaną, końcową sumę. Chciałbym podkreślić, iż nie mieliśmy intencji wprowadzania nikogo w błąd, a jedynie przedstawienie korzystnej oferty naszym graczom. Jednakże, jeśli są osoby, które dokonały zakupu na podstawie pierwszego opisu promocji i mogły poczuć się zmylone jego treścią, zapraszamy do kontaktu z naszą pomocą techniczną (Wszystkim graczom, którzy skorzystali z promocji w dniach 15 października do 16 października pomiędzy godziną 18.00 a 9.20, zostanie zwrócona pełna kwota. Warunkiem jest posiadanie zakupionej sumy złota na koncie.