World of WarCraft ma już 8 milionów użytkowników!

Stwierdzenie, że World of WarCraft jest "grą bardzo popularną" oznaczałoby po prostu wielką ignorancję. Produkcja Blizzarda nie jest "popularna". Jest arcypopularna, megapopularna i hiperpopularna! Blizzard z dumą ogłosił, że ilość użytkowników gry przekroczyła już kolejny milion!

Oznacza to, że Azeroth ma łącznie ponad 8 milionów mieszkańców. Z tego, 2 miliony graczy przypada na Amerykę Północną, 1,5 miliona na Europę oraz ponad 3,5 miliona na Chiny.

"Jesteśmy zachwyceni, że od startu World of WarCraft jego społeczność ciągle rośnie." - skomentował Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzard Entertainment. "Ten kamień milowy nigdy nie zostałby osiągnięty gdyby nie ogromne wsparcie ze strony graczy. Mamy nadzieję, że ich ilość będzie jeszcze większa po premierze The Burning Crusade w przyszłym tygodniu." - dodał.

Od momentu premiery World of WarCraft w Ameryce Północnej, 23 listopada 2004 roku, tytuł stał się najbardziej popularnym MMORPGiem na świecie.

Dziś tytuł dostępny jest w siedmiu różnych językach, we wszystkich zakątkach świata: Północnej Ameryce, Europie, Chinach, Korei, Australii, Nowej Zelandii, Singapurze, na Tajwanie, w Hong Kongu i Macau.

Pozostaje złożyć gratulacje i życzyć dalszych sukcesów!


Zobacz również