World of WarCraft nie dla konsol

Jeden z wysoko postawionych przedstawicieli Blizzarda, Itzik Ben Bassat, wypowiedział się w sprawie niezwykle palących plotek, jakoby World of WarCraft miał wkrótce trafić na konsole nowej generacji. Niestety, jego wypowiedź nie pozostawia wątpliwości: World of WarCraft pozostanie na PC.

World of WarCraft nie dla konsol
Itzik Ben Bassat wypowiedział się w wywiadzie dla popularnego serwisu GamesIndustry.biz. Redaktorzy zapytali go m.in. o to czy w planach firmy znajduje się przeniesienie słynnego na cały świat MMORPGA na konsole.

Zapytany odpowiedział, że "Blizzard nie planuje wydania konsolowej wersji WoWa, ale cały czas uważnie obserwuje next-geny, przede wszystkim pod kątem gier online". Dodał, że "zabawa przez sieć, jaką umożliwiają konsole, jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju. Musi się bardzo rozwinąć aby osiągnąć poziom, który nas zainteresuje".

W wywiadzie, Bassat opowiedział także o dalszych planach wobec World of WarCraft. Zapewnił, że firma wciąż pracuje nad rozwojem gry i powoli zabiera się za kolejny dodatek. Potwierdził tym samym słowa Paula Samsa, który kilka miesięcy temu stwierdził, że kolejne rozszerzenia do WoWa będą ukazywały się co rok.