World of Warcraft: Cataclysm - kolejny dodatek potwierdzony!

Tegorocznej konwencji BlizzCon towarzyszyły pogłoski o zbliżającej się premierze nowego dodatku do popularnej gry MMORPG World of Warcraft. Nie są to już jednak wyłącznie plotki - organizator imprezy, Blizzard, oficjalnie potwierdził zamiar wydania trzeciego rozszerzenia WoW, zatytułowanego "Cataclysm".

World of Warcraft: Cataclysm - kolejny dodatek potwierdzony!

Deathwing - główny przeciwnik w dodatku World of Warcraft: Cataclysm

Dodatek udostępni graczom dwie nowe rasy - wilkołaki (Worgenowie) walczący po stronie Przymierza oraz gobliny przynależne do Hordy. Maksymalny poziom doświadczenia, jaki może osiągnąć dana postać, to 85. W poprzednich dodatkach tzw. "level cap" zwiększany był o 10 poziomów, jednak w Cataclysm producent zdecydował o zwiększeniu go o 5, skupiając się przede wszystkim na dopracowaniu zawartości gry dla graczy o poziomach 1-60.

Dla najbardziej zaawansowanych (poziomy 80-85) przewidziano nowe tereny, takie jak Uldum, Mount Hyjal, Twilight Highlands czy Deepholm. W dodatku znajdą się nowe pola bitewne do rozgrywania walk między graczami. W odpowiedzi na opinie społeczności graczy Blizzard wprowadzi też pola z systemem ocen, gdzie gracze będą mogli gromadzić punkty Areny za zwycięskie starcia z przeciwnikami. Dodatek wprowadzi też nowe możliwości łączenia ras i klas postaci. Warto wspomnieć o 8 nowych lochach dla 5-osobowych drużyn oraz wersjach Heroic lochów Deadmines i Shadowfang Keep (dla 5-osobowych drużyn złożonych z postaci z 85. poziomem doświadczenia).

Zobacz zapowiedź World of Warcraft: Cataclysm:

Uniwersum WoW w Cataclysm różni się znacznie od tego znanego z poprzednich wydań gry - nastąpił tytułowy kataklizm, którego przyczyną i źródłem jest Deathwing - wróg wszystkich ras Azeroth. Niektóre części świata gry przeprojektowano i wypełniono nowymi questami. Jak twierdzą twórcy, niemal wszystkie oryginalne strefy gry uległy większym lub mniejszym zmianom. Przykładowo - kraina The Barrens została podzielona na dwie części, z których jedna przeznaczona jest dla graczy kierujących postaciami o niższym poziomie doświadczenia, zaś druga - dla postaci bardziej zaawansowanych; Darkshore jest zalane, itp.

Inne nowości to m.in. archeologia jako nowa profesja (powiązana z systemem Path of the Titans) czy premierowe drzewa talentów. Warto wspomnieć, że gdy Cataclysm ujrzy światło dzienne, niektóre przewidziane w nim zmiany dotkną wszystkich graczy World of Warcraft (chodzi m.in. o nowy wygląd kontynentów Kalimdor i Wschodnie Królestwa). Inne nowości, w tym rasy i zwiększony limit poziomów, będą dostępne tylko dla tych, którzy kupią rozszerzenie.

Więcej informacji o rozszerzeniu znaleźć można na stronie World of Warcraft: Cataclysm w dziale FAQ.

Premiera dodatku ma nastąpić w 2010 r. Dokłada data nie jest jeszcze znana.