World of Warcraft: Cataclysm - myszka i klawiatura od SteelSeries

World of Warcraft w dalszym ciągu uważany jest za króla gier MMO - produkcję stale aktualizowaną i zaskakującą nowościami. Jeśli poważnie myślicie o sukcesach na raidach czy potyczkach PvP to pewnie zainteresuje Was zestaw przygotowany przez firmę SteelSeries - myszka WoW: Calaclysm Gaming Mouse oraz klawiatura SteelSeries Shift: Cataclysm. Czy warto je kupić?

Już na początku sprzęt ten robi niezwykle dobre wrażenie. Wszystko przez jego wygląd, dla niektórych być może nieco przekombinowany, ale z pewnością z najdrobniejszymi szczegółami oddający klimat WoW-a. Efektowne podświetlenia, wymyślne zdobienia i ciekawa grafika na klawiaturze bardzo ładnie wpisują się w biurko fana MMO stworzonego przez programistów Blizzarda.

Mina nie zrzednie nam także podczas instalacji i konfiguracji sprzętu. Cały proces jest niezwykle prosty, a przypisywanie klawiszy do określonych funkcji odbywa się błyskawicznie i nie sprawia problemów.

Skoro już jestem przy tym temacie warto także zaznaczyć, że WoW: Calaclysm Gaming Mouse posiada aż 14 programowalnych klawiszy, a SteelSeries Shift: Cataclysm - 8. Zaznaczyć przy tym należy także, że standardowo na klawiaturze oznaczone są przyciski odpowiedzialne za zaznaczanie celu, publikowanie wypowiedzi na określonych kanałach czatu, itp. 22 przyciski możemy więc w całości wykorzystać na nasze umiejętności czy makra.

Klawiatura z wymiennym zestawem klawiszy - marzenie każdego gracza

Klawiatura z wymiennym zestawem klawiszy - marzenie każdego gracza

Dla mnie osobiście sporym minusem samej myszki jest jej waga oraz rozmiar. To tylko moje zdanie, jednak przy dłuższej grze nadgarstek zaczyna boleć i odczuwam nieznaczny dyskomfort. Skutkuje to tym, że nie sposób mi nie podjąć decyzji o krótkiej przerwie. Czasem przydaje się to jednak na uzupełnienie płynów, nie przeczę.

Co do samej klawiatury to zastrzeżeń zasadniczo nie mam. Plusem są tu bowiem dwie nakładki, które zmieniać możemy w zależności od potrzeb. Jedna przystosowana jest do gry World of Warcraft i posiada, wspomniane przeze mnie wcześniej, specjalnie oznaczone klawisze. Na drugą zaś składa się zestaw standardowych przycisków typowych dla tradycyjnych klawiatur.

Myszka SteelSeries robi naprawdę dobre wrażenie

Myszka SteelSeries robi naprawdę dobre wrażenie

Czy zatem warto kupić myszkę i klawiaturę od SteelSeries? Muszę przyznać, że cena tego sprzętu nieco odstrasza. Myszka i klawiatura kosztują razem 188 euro czyli ponad 800 złotych (odpowiednio 89 oraz 99 euro) i trzeba przyznać, że jest to wydatek znaczny.

Cena ma w tym przypadku jednak odzwierciedlenie w jakości oraz klimacie. Jeśli więc macie trochę wolnego grosza to polecam. Później żałować możecie tylko nieprzespanych nocy spędzonych przed monitorem.

Przy okazji zachęcam do pobrania najnowszego patcha do World of Warcraft.