World of Warcraft: Mists of Pandaria kolejnym dodatkiem do słynnego MMO?

Na World of Warcraft docelowo składać się ma wiele dodatków. Po ukazaniu się trzeciego z rzędu, Cataclysm, gracze czekają na pierwsze wzmianki o kolejnym. No i wiele wskazuje na to, że się doczekali...

Mists of Pandaria to nazwa jaką firma zastrzegła w ostatnim czasie jako znak towarowy. Nie byłoby w tym nic podejrzanego (albo może lepiej: obiecującego), gdyby nie fakt, że Pandaria jest legendarną krainą uniwersum Warcrafta. Lokacja ta zamieszkana jest przez humanoidalne pandy wchodzące w skład królestwa Pandaren Empire (nie żartuję).

Część mieszkańców Pandarii w trakcie Trzeciej Wojny przywędrowała do Kalimdoru i założyła bazę w Stonetalon Mountains, jednak jej położenie (podobnie jak i samej Pandarii) jest ściśle tajne.

No dobra, ale samo Mists of Pandaria nie znaczy jednak, że będziemy mieli do czynienia z dodatkiem do World of Warcraft. W sumie mogłaby to być książka czy jakiś inny gadżet tworzony z myślą o fanach.

Typowy mieszkaniec Pandarii - sierść na twarzy, bambus w ręce

Typowy mieszkaniec Pandarii - sierść na twarzy, bambus w ręce

Znak towarowy Mists of Pandaria został jednak zarejestrowany z dwiema klasami międzynarodowymi: 009 oraz 041. Te pojawiają się jedynie w przypadku gier internetowych Blizzarda (wyjątkiem jest tylko BlizzCast posiadający numer 009).

Czy zatem World of Warcraft: Mists of Pandaria będzie kolejnym dodatkiem? Blizzard oczywiście sprawy nie komentuje, zdziwiłbym się gdyby było inaczej. Pozostaje nam jedynie (niecierpliwie) czekać i wrócić do gry. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście koniecznie pobierzcie World of Warcraft Patch 4.2.