'World of Warcraft' - bliska współpraca Nvidii i Blizzard'a

Firma Nvidia poinformowała o rozpoczęciu współpracy z Blizzard Entertainment nad 'World of Warcraft' - niecierpliwie wyczekiwaną grą z gatunku MMORPG (Massive Multiplayer Online Role Palying Game), która zapowiadana jest pod koniec tego roku.

Nvidia i Blizzard współpracują w celu przygotowania gry do optymalnego wykorzystania technologii procesorów graficznych firmy Nvidia - platformy sprzętowej zalecanej dla 'World of Warcraft' do wizualizacji efektów zastosowanych w grze. Obie firmy dodatkowo zaangażują się w realizację wspólnej, rynkowej strategii wchodzącej w skład realizowanego przez Nvidię programu 'The Way It's Meant to Be Played'. W celu uczczenia rozpoczętej współpracy, Nvidia i Blizzard rozlosują 1000 zamkniętych testowych kont wśród fanów, którzy zarejestrują się pod tym adresem. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 20 września 2004r. .

'Blizzard jest jednym z najbardziej cenionych na świecie twórców gier komputerowych, co sprawia, że współpraca z nim jest dla nas ogromnym przeżyciem' - powiedział Bill Rehbock, główny szef do spraw rozwoju treści NVIDIA. 'Mieszanka kreatywnego talentu Blizzarda w połączeniu z procesorami graficznymi Nvidii czyni z 'Word of Warcraft' dzieło, które warto zobaczyć.'

Bazując na sukcesie serii Warcraft, Blizzard ma nadzieję rozpropagować gatunek gier MMORPG, tworząc wciągający i przyjazny dla użytkownika świat, który przypadnie do gustu zarówno weteranom, jak i graczom początkującym. Wraz z powstaniem 'World of Warcraft', Blizzard ma zamiar dostarczyć graczom całkowicie nowy rodzaj rozgrywki, który będzie ewoluował w czasie wspólnie z budzącymi respekt efektami wizualnymi.

'Procesory graficzne firmy Nvidia wzbogacą doznania graczy pozwalając na szybsze odświeżanie klatek animacji oraz ulepszone efekty graficzne' - stwierdził Paul Sams, wiceprezes wydziału operacyjnego firmy Blizzard Entertainment. 'Biorąc pod uwagę wielokrotnie przeprowadzane testy wydajności, kompatybilności oraz niezawodności, można z czystym sumieniem polecić procesory graficzne firmy Nvidia graczom, którzy chcą rozpocząć swoją podróż w świecie Warcrafta"$ - konkluduje Sams.

Będąca częścią promowanego przez Nvidię programu 'The Way It's Meant to Be Played', gra 'Word of Warcraft' poddana zostanie całej gamie testów kompatybilności, których celem jest zapewnienie graczom, których maszyny wyposażone są w procesory graficzne Nvidii, w pełni bezproblemowej obsługi gry już od momentu jej instalacji. Ze swojej strony firma Blizzard zoptymalizowała kod gry pod kątem współpracy ze sprzętem Nvidii i współpracuje z firmą w celu zapewnienia prawidłowego działania gry ze wszystkimi liniami jej procesorów graficznych.

Dodatkowe informacje na temat programu 'The Way It's Meant to Be Played' Nvidii dostępne są na stronie NvidiiNatomiast więcej informacji na temat samej gry znajdziecie tu.

Aby wziąć udział w losowaniu 1000 testowych kont do 'World of Warcraft', należy zarejestrować się na stronie Nvidii pod adresem:

http://www.nzone.com


Zobacz również