World of Warcraft i Simsy królują w USA

Od dłuższego czasu nie komentowaliśmy wyników sprzedaży na największym rynku elektronicznej rozrywki na świecie - Stanów Zjednoczonych. Najwyższy czas nadrobić zaległości!

World of Warcraft i Simsy królują w USA

Niestety, od naszej ostatniej wizyty w tym temacie niewiele się zmieniło. W top liście wciąż niepodzielnie króluje World of Warcraft. Gra wprost przytłacza swoją popularnością.

Nie dość, że WoW od premiery trzyma się na samym szczycie list sprzedaży, to jedynym tytułem, który zbił go z piedestału jest... Pierwsze rozszerzenie, czyli Burning Crusade. Nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek się w tym temacie zmieniło.

Kolejną pozycję w topce trzymają Simsy. Wśród dziesięciu najlepiej sprzedawanych tytułów na PC kolorowe Simy zajmują aż trzy pozycje (The Sims2, Life Stories, Pets). W tym świetle, ostatnie doniesienia zachodnich magazynów, że gra sprzedała się już w 85 milionach egzemplarzy, wydają się być całkiem prawdopodobne...

W co jeszcze grają amerykanie? Kolejne potężne MMO czyli Vanguard: Saga of Heroes (choć wynik jest zawyżony z powodu niedawnej premiery), Madden NFL 07, Battlefield 2142, Deal or No Deal, a na końcu Bejeweled 2.

Pełna lista poniżej:

1. World of Warcraft: The Burning Crusade

2. World of Warcraft

3. The Sims 2

4. The Sims: Life Stories

5. Vanguard: Saga of Heroes

6. The Sims 2: Pets

7. Madden NFL 07

8. Battlefield 2142

9. Deal or No Deal

10. Bejeweled 2