World of Warcraft i Simsy królują w USA

Od dłuższego czasu nie komentowaliśmy wyników sprzedaży na największym rynku elektronicznej rozrywki na świecie - Stanów Zjednoczonych. Najwyższy czas nadrobić zaległości!

Niestety, od naszej ostatniej wizyty w tym temacie niewiele się zmieniło. W top liście wciąż niepodzielnie króluje . Gra wprost przytłacza swoją popularnością.

Nie dość, że od premiery trzyma się na samym szczycie list sprzedaży, to jedynym tytułem, który zbił go z piedestału jest... Pierwsze rozszerzenie, czyli Burning Crusade. Nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek się w tym temacie zmieniło.

Kolejną pozycję w topce trzymają Simsy. Wśród dziesięciu najlepiej sprzedawanych tytułów na PC kolorowe Simy zajmują aż trzy pozycje (The Sims2, Life Stories, Pets). W tym świetle, ostatnie doniesienia zachodnich magazynów, że gra sprzedała się już w 85 milionach egzemplarzy, wydają się być całkiem prawdopodobne...

W co jeszcze grają amerykanie? Kolejne potężne MMO czyli Vanguard: Saga of Heroes (choć wynik jest zawyżony z powodu niedawnej premiery), Madden NFL 07, Battlefield 2142, Deal or No Deal, a na końcu Bejeweled 2.

Pełna lista poniżej:

1. World of Warcraft: The Burning Crusade

2. World of Warcraft

3. The Sims 2

4. The Sims: Life Stories

5. Vanguard: Saga of Heroes

6. The Sims 2: Pets

7. Madden NFL 07

8. Battlefield 2142

9. Deal or No Deal

10. Bejeweled 2