World of Warcraft jak kokaina?

Gra World of Warcraft, która jest obecnie najbardziej popularnym tytułem MMO na świecie, od zawsze wzbudzała wiele kontrowersji. Przeciwnicy tego dzieła argumentują, że WoW jest zdecydowanie zbyt uzależniający i wciągający przez co szkodzi graczom oraz nierzadko również ich bliskim. Przedstawiciele szwedzkiej organizacji zajmującej się opieką nad młodzieżą nazywają nawet ten tytuł "kokainą wśród gier komputerowych".

W trakcie kilku lat od premiery tego tytułu różne media wielokrotnie donosiły o wielu wypadkach jakie zdarzały się przez zbyt długie granie. Podobny przypadek miał miejsce w ostatnim czasie w Szwecji, gdzie pewien chłopiec zasłabł po 20-godzinnej sesji w wirtualnym świecie Azeroth.

Sprawą natychmiast zainteresowała się szwedzka organizacja zajmująca się opieką na młodzieżą. Jej pracownicy stwierdzili, że World of Warcraft śmiało można nazwać "kokainą wśród gier komputerowych". Przedstawiciel organizacji, Sven Rollenhagen, stwierdził nawet że "nie spotkał się jeszcze z przypadkiem uzależnienia od gier komputerowych w które nie byłby zamieszany World of Warcraft".

Zobacz także:

USA: "World of Warcraft odciąga dzieci od nauki!"

Pedofile polują na dzieci w World of Warcraft?

World of Warcraft Patch v3.0.8a - v3.0.9 (enGB)