World of Warcraft: kolejne płatne opcje dla graczy

Dodatkowo płatne opcje dla graczy World of Warcraft istnieją już od dłuższego czasu. Po możliwości przeniesienia swojej postaci na inny serwer czy do innej strony konfliktu przyszedł czas na rozwiązania przeznaczone dla całych gildii.

Nowe, płatne opcje jakie przygotowali programiści firmy Blizzard posłużą graczom World of Warcraft do przeniesienia gildii na inny serwer oraz do szybkiej zmiany jej nazwy.

W pierwszym przypadku, proces migracji może zostać zapoczątkowany przez Guild Mastera. W wyniku przeniesienia, gildia pojawi się na innym serwerze wraz ze zdobytymi do tej pory osiągnięciami czy też zawartością skrytek bankowych. Niestety, transfer nie obejmuje znajdujących się w gildii postaci. Każdy gracz oddzielnie będzie musiał uiścić odpowiednią opłatę, by przenieść swojego bohatera na nowy serwer (zachowany jednak zostanie jego gildyjny stopień i inne osiągnięcia).

Drugą nowością w World of Warcraft wprowadzoną przez firmę Blizzard jest... możliwość zmiany nazwy gildii. Do tej pory nie było to możliwe bez straty osiągnięć. Opcja ta również wymagać będzie od graczy skorzystania ze swojej karty kredytowej.

Póki co, Blizzard nie poinformował jaki będzie koszt wyżej wymienionych opcji. Na oficjalnym blogu firmy możemy jednak przeczytać, że zostaną one udostępnione graczom już wkrótce.