World of Warcraft na razie nie doczeka się następcy, Blizzard anuluje projekt Titan

Najważniejszą grą Blizzarda jest ciągle żywy World of Warcraft, ale produkcja ma już swoje lata. Firma planowała wydać kolejny tytuł MMORPG o roboczej nazwie Titan, ale najwyraźniej programiści anulowali właśnie projekt po kilku latach prac.

Blizzard pracowało po cichu nad nową grą MMORPG, która miałaby zastąpić World of Warcraft, przez ostatnie siedem lat. Projekt nigdy nie został tak naprawdę w pełni oficjalnie zapowiedziany, ale informacje o nim docierały co jakiś czas do mediów. Dowiedzieliśmy się, że będzie to “MMO nowej generacji” i ma nie być powiązane ze światem WoW-a. Wygląda jednak na to, że po zeszłorocznej decyzji o gruntownej przebudowie całej gry, firma postanowiła anulować projekt.

Nie wiadomo jeszcze, ile lat jeszcze World of Warcraft będzie aktywne, chociaż twórcy przekonują, że nie mają zamiaru wygaszać gry wcale. Nie wiadomo też, co firma ma w długoterminowych planach po porzuceniu projektu Titan. Pojawiły się nawet głosy, że Blizzard nie ma zamiaru już robić żadnej gry z gatunku MMORPG. Przedstawiciel firmy powiedział, że dla pracownikom praca nad kolejną grą tego typu nie sprawiała radości.

Zobacz również:

  • Diablo 4 - główny reżyser zwolniony. Czy to opóźni premierę?
  • Wszystko co wiemy o Diablo 4: klasy postaci, fabuła, rozgrywka, premiera i wiele więcej [11.10.2021]
World of Warcraft na razie nie doczeka się następcy, Blizzard anuluje projekt Titan

Firma nie mówi co prawda, że wycofuje się z rynku gier MMORPG, ale nie można spodziewać się tego, że następca World of Warcraft ujrzy światło dzienne w przeciągu najbliższych najbliższego roku lub dwóch. Projekt Titan zajął firmie siedem lat, po czym prace zostały przerwane. Studio chce skupić się na zupełnie innych rzeczach. Jak na razie w planach jest Warlords Of Draenor, czyli kolejny dodatek do World of Warcraft. Planowana data premiery to listopad bieżącego roku.

źródło: metro.co.uk