World of Warcraft - nadchodzą kolejne płatne opcje

Producenci gry World of Warcraft przygotowują dla graczy kolejną nowość: opcję zapraszania do drużyny konkretnych graczy znajdujących się na innych serwerach. Oczywiście za opcję tą fani WoW-a będą musieli dodatkowo zapłacić.

Informacja o nowej funkcji pojawiła się na oficjalnym forum gry World of Warcraft. Wiele wskazuje na to, że już niedługo (konkretna data nie została jeszcze ustalona) gracze będą mogli zapraszać na 5-osobowe dungeony, konkretnych przyjaciół znajdujących się na innych serwerach.

Mechanika nowej funkcjonalności ma być rozszerzeniem istniejącego Dungeon Finder, jednak jej realizacja jest dość skomplikowana i Blizzard potrzebuje jeszcze trochę czasu by wszystko dopracować. Już niedługo funkcja ma się pojawić na serwerach World of Warcraft przeznaczonych do testów (tzw. Public Test Realms).

Patrząc na politykę Blizzarda w ostatnich latach, nikogo nie powinno raczej dziwić, że nowa funkcjonalność ma być dodatkowo płatna (koszty poniesie tylko osoba zapraszająca do drużyny).

Kilka dni temu pisałem o coraz bardziej doskwierającym braku nowości w World of Warcraft. Przydałyby się zmiany i nowe opcje, które powstrzymałyby odpływ fanów. Teraz napisać mogę jedynie: nie o to mi chodziło.