World of Warcraft nie na Xboxa 360?

Microsoft od pewnego czasu stara się, aby na jego najnowszą konsolę pojawił się jakiś naprawdę dobry MMORPG. Okazuje się, że prowadzi nawet daleko posunięte rozmowy na ten temat z Blizzardem, producentem World of Warcraft.

Informacja ta nie powinna chyba nikogo zdziwić. W końcu WoW jest bez wątpienia najbardziej popularnym MMO wszechczasów - 6 milionów graczy z całego świata mówi samo za siebie.

Nic więc dziwnego, iż firma Billa Gates'a stara się o konwersję takiego hitu na swoją konsolę. Tym bardziej, że jeśli chodzi o produkcje sieciowe, Xbox 360 znajduje się daleko z tyłu za PC a nawet PS 2.

Wygląda jednak na to, że posiadacze konsoli Microsoft'u długo jeszcze poczekają na swoją wersję WoW-a. Blizzard konsekwentnie odrzuca propozycje Microsoftu, mimo iż w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze.

Developer tłumaczy się tym, że konwersja spowodowałaby na pewno znaczny spadek jakości gry i konieczność pójścia na wiele kompromisów. A na to Blizzard, dbający zawsze o jakość swych produkcji, nie chce się zgodzić.

Jeżeli jednak Bill sięgnie do kieszeni i zaproponuje naprawdę dużo, to nawet najtwardsi mogą się ugiąć.

Ciekawe jakby sobie poradził Microsoft z pogodzeniem abonamentu za Xbox Live z comiesięcznymi opłatami, umożliwiającymi zabawę w World of Warcraft. Łącznie stanowiłoby to naprawdę dużą sumę, i chyba tylko niektórzy gracze mogliby sobie pozwolić na tak kosztowną rozrywkę.