World of Warcraft notuje spadek ilości aktywnych graczy

Mike Morhaime, potwierdził spadek ilości aktywnych graczy w grze World of Warcraft. Czy odejście ponad 600 tysięcy użytkowników jest zasługą kiepskiej jakości ostatniego dodatku, World of Warcraft: Cataclysm?

Mike Morhaime, prezes firmy Blizzard, potwierdził niedawno, iż World of Warcraft odnotował spadek ilości graczy. Z blisko 12 milionów, nagle (po wydaniu dodatku Cataclysm) zrobiło się o 600 tysięcy mniej. Warto zaznaczyć, że jest to najniższy poziom od roku 2008.

Czy zatem powodem tak nagłego spadku może być słaba jakość World of Warcraft: Cataclysm? Bardzo możliwe, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę niewielką ilość zupełnie nowego, ekskluzywnego "contentu" jaki pojawił się wraz z jego nadejściem.

Co prawda dostaliśmy zupełnie odmieniony (zniszczony) świat, kolejny level cap, dwie nowe rasy. Wszystko to jednak tylko "skórka" oparta na starych mechanizmach. Nie wspominając już nawet o coraz powszechniejszej praktyce dublowania raidów (coś w stylu: "hej, może przejdziemy Zul Aman po raz kolejny? Co z tego, że to samo, ale bossowie trudniejsi!").

World of Warcraft jak nigdy wcześniej potrzebuje świeżości, nowych rozwiązań. Dodawanie kolejnych płatnych opcji zmieniających poszczególne cechy naszej postaci już chyba nie wystarczy...