World of Warcraft notuje spadek ilości aktywnych graczy

Mike Morhaime, potwierdził spadek ilości aktywnych graczy w grze World of Warcraft. Czy odejście ponad 600 tysięcy użytkowników jest zasługą kiepskiej jakości ostatniego dodatku, World of Warcraft: Cataclysm?

Mike Morhaime, prezes firmy Blizzard, potwierdził niedawno, iż World of Warcraft odnotował spadek ilości graczy. Z blisko 12 milionów, nagle (po wydaniu dodatku Cataclysm) zrobiło się o 600 tysięcy mniej. Warto zaznaczyć, że jest to najniższy poziom od roku 2008.

Czy zatem powodem tak nagłego spadku może być słaba jakość World of Warcraft: Cataclysm? Bardzo możliwe, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę niewielką ilość zupełnie nowego, ekskluzywnego "contentu" jaki pojawił się wraz z jego nadejściem.

Zobacz również:

  • Jak po 17 latach Dragonflight sprawił, że muszę skończyć z World of Warcraft
  • 5 powodów, dla których warto powrócić do World of Warcraft (Dragonflight) i jeden przeciw

Co prawda dostaliśmy zupełnie odmieniony (zniszczony) świat, kolejny level cap, dwie nowe rasy. Wszystko to jednak tylko "skórka" oparta na starych mechanizmach. Nie wspominając już nawet o coraz powszechniejszej praktyce dublowania raidów (coś w stylu: "hej, może przejdziemy Zul Aman po raz kolejny? Co z tego, że to samo, ale bossowie trudniejsi!").

World of Warcraft jak nigdy wcześniej potrzebuje świeżości, nowych rozwiązań. Dodawanie kolejnych płatnych opcji zmieniających poszczególne cechy naszej postaci już chyba nie wystarczy...


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: