World of Warcraft: nowe informacje o systemie osiągnięć

Od dłuższego czasu wiadomo, że nowy dodatek do World of Warcraft, Wrath of the Lich King, wprowadzi do gry tzw. system osiągnięć. Wzbudziło to jednak w graczach pewne obawy. Jeden z twórców dzieła rozwiewa jednak obawy fanów.

O tym, że Blizzard wprowadzi do World of Warcraft system osiągnięć pisaliśmy w zeszłym miesiącu w artykule "Blizzard ogłosił, że wprowadzi system osiągnięć do Wrath of the Lich King". Od razu ze strony fanów pojawiło się wiele krytycznych opinii. Jednak Jeffrey Kaplan, jeden z twórców gry, stanowczo uspokaja.

Jego zdaniem, system achievementów idealnie wpasuje się w dynamikę gry. Jak wiadomo, podobne rozwiązanie zastosowało Sony. Jednak w przeciwieństwie do niego w World of Warcraft gracze nie będą musieli wracać do starych misji (np. tych z dodatku The Burning Crusade) by wypełnić związane z nimi osiągnięcia. Blizzard informuje, że posiada wszystkie niezbędne dane, aby starym graczom WoW-a automatycznie zaliczyć achievementy, które zrealizowali jeszcze przed wprowadzeniem nowego systemu. To rozwiązanie wydaje się być sprawiedliwe, fani unikną bowiem powracania do misji które dawno już skończyli.

"Już od dłuższego czasu śledzimy osiągnięcia naszych graczy. Wiele achievementów dotyczyć będzie systemu PvP, na dziś dzień posiadamy wszystkie niezbędne informacje, by zaliczyć fanom odpowiednie zadania."

Kaplan zastrzega jednak, że od tej reguły będą istniały pewne wyjątki. Jako przykład podaje osiągnięcie związane z zabiciem Onyxii.

"Problem polega na tym, że niekoniecznie każdy kto zabił Onyxię, zdobył jej głowę a zatem wykonał odpowiedni Quest. Póki co, nie wiemy co z robić z tym problemem i zastanawiamy się nad nim w fazie beta testów."

Obecnie świat World of Warcraft liczy sobie kilkanaście milionów graczy. Wprowadzenie systemu osiągnięć jest świetną metodą, by ich przy sobie zatrzymać. Czyżby miało być to kolejne dobre posunięcie ze strony Blizzarda?