World of Warcraft - poprawki dla Mac OS X

Blizzard Entertainment udostępnił testerom nowe wydanie najpopularniejszej gry MMORPG - World of Warcraft - dla systemu Mac OS X i Windows. Jest to wydanie beta, oznaczone numerem 2.2, które - jak informuje producent - charakteryzuje się dużą liczbą usprawnień, w tym kilkoma poprawkami wprowadzonymi specjalnie dla platformy systemowej Mac OS X.

Wydanie to nie jest jednak dostępne na masową skalę, a jedynie dystrybuowane wśród użytkowników zapisanych na testy w serwisie Public Test Realms.

Wśród nowości w tym wydaniu adresowanych do użytkowników systemów z logo jabłka znalazły się m.in. opcja nagrania filmu wideo z gry za pomocą QuickTime'a (do wyboru kodeki H.264, Motion JPEG lub Pixlet) z możliwością dostosowania rozdzielczości i liczby klatek. zastrzega, że nie wszystkie Maki dysponują odpowiednią mocą obliczeniową, aby móc przechwytywać wideo o szybkości zapewniającej dobrą jakość.

Inną nowością jest zoptymalizowana grafika, korzystająca z instrukcji AltiVec (Maki z procesorami PowerPC) i SSE (Maki z CPU Intela), która poprawia wrażenia z gry w trakcie zabawy na komputerze, gdzie w obliczeniach grafiki nie biorą udziału jednostki Vertex shader (np. na Makach mini i MacBookach ze zintegrowanymi chipsetami graficznymi).