World of Warcraft przyciąga coraz więcej osób

Nie powinno to w sumie dziwić, ale parę dni temu Blizzard ogłosił, że niebywała liczba 9 milionów zarejestrowanych użytkowników została przekroczona. Można się spodziewać, że niedługo gra dojdzie do magicznej "dziesiątki".

Takie spekulacje są jak najbardziej uzasadnione. Dodatek Burning Crusade przyciągnął rzeszę nowych fanów. Ponadto Blizzard ciągle pracuje nad kolejnymi uaktualnieniami i rozszerzeniami do . Zajmuje się tym większość sztabu ich programistów.

Na razie jednak oczy szefów firmy spoczywają w Azji. Za niedługo bowiem Burning Crusade zostanie wydany także w Chinach. Blizzard liczy na to, że gra będzie się tam świetnie sprzedawać.

World of Warcaft do tej pory przynosił firmie krociowe zyski i nic nie zapowiada się na zmianę tego stanu rzeczy. Niewiele firm z branży gier może się pochwalić rocznym wzrostem przychodu o 69% w stosunku do ubiegłych lat. W tym roku Blizzard zarobił już 500 milionów euro, sprzedając w tym okresie m.in. trzy i pół miliona kopii Burning Crusade. Przyznać trzeba, że wszystkie te liczby robią wrażenie.