World of Warcraft w wersji rosyjskiej już w 2008 roku

World of Warcraft podbija kolejny rynek. Rosnąca popularność MMORPGa sprawiła, że Blizzard postanowił wydać kolejną wersję językową gry. Tym razem rosyjską.

Rosyjska wersja językowa World of Warcraft miałaby trafić na rynek w 2008 roku. Bliższy termin wydania gry nie jest jeszcze znany.

World of Warcraft w wersji rosyjskiej już w 2008 roku

Wersja rosyjska dołączy do czterech innych dostępnych w Europie. Przedtem Blizzard zdecydował się przetłumaczyć tytuł na angielski, francuski, hiszpański i niemiecki.

Zobacz również:

Producent WoWa umożliwi graczom bezpłatną migrację na rosyjskie serwery. Każdy zainteresowany będzie mógł bez trudu przenieść swoją postać. I tu pojawia się pewien haczyk. Rosjanie stanowią bowiem bardzo dużą część graczy angielskich serwerów. Gdy oni odejdą, te mogą wyraźnie opustoszeć.

Plusem natomiast, mówiąc pół żartem pół serio, może być koniec spamowania cyrylicą na czatach ogólnodostępnych. Kto grał w WoWa ten wie, że momentami stawało się to dosyć irytujące.

Na poważnie - wydaje się, że decyzja Blizzarda o stworzeniu lokalizacji rosyjskiej jest w pełni uzasadniona. Kraj ten liczy sobie ponad 141 milionów mieszkańców. Doskonały rynek zbytu...