World of Warcraft wkracza w świat e-sportu

Blizzard ogłosił plan uruchomienia nowego turnieju w World of Warcraft. Tym razem mają to jednak być w pełni profesjonalne rozgrywki z wielkimi nagrodami pieniężnymi.

Ogłoszony przez Blizzarda turniej nie będzie przypominał dotychczasowych, znanych ze świata World of Warcraft zmagań na arenach. Pomimo, że miejsce walki pozostaje bez zmian, diametralnie zmienią się zasady i nagrody jakie będzie można otrzymać. Twórcy gry postanowili po prostu przenieść system aren w realia e-sportu. Oznacza to zmagania najlepszych graczy PvP o naprawdę duże pieniądze.

World of Warcraft wkracza w świat e-sportu

Specjalny turniej będzie rozgrywał się na nowych, utworzonych tylko w tym celu serwerach. Każdy uczestnik będzie mógł stworzyć od razu postać na maksymalnym, siedemdziesiątym poziomie i wyposażyć ją w dowolnie dobrany sprzęt i jego ulepszenia (enchanty, gemy etc.).

Zobacz również:

  • Skompletuj Kroniki Warcraft! Trzeci, ostatni tom właśnie trafił do sprzedaży!
  • Jaxon, czyli wiadomości esportowe od Samsunga

Dzięki temu powodzenie w rozgrywkach turniejowych zależeć będzie bardziej od umiejętności niż dotychczas zebranego ekwipunku gracza.

Jest o co walczyć. W zawodach regionalnych do zdobycia jest 27000 dolarów. Ich zwycięzcy będą się natomiast zmagać w głównym turnieju o 120 tysięcy dolarów, w tym nagrodę główną w wysokości 75 tysięcy dolarów.

Turniej ma się rozpocząć w kwietniu. Na początku odbędą się dwie rundy kwalifikacyjne w trybie online. Aby wziąć udział w Europejskich rozgrywkach trzeba wpłacić wpisowe w wysokości 15 euro i skompletować zespół 3 na 3.

Aktualizacja: 20 lutego 2008 15:01

Na oficjalnej stronie World of Warcraft pojawiło się kilka nowości związanych z ogłoszonym niedawno turniejem 3v3. Wszystkie nowinki znajdziecie na oficjalnej stronie turnieju oraz specjalnie utworzonym FAQ.