World of Warcraft zarabia miliony

Vivendi Games ogłosiło, że ich przychód za ubiegły rok wyniósł ponad 1 miliard euro. Głównym sprawcą tak dobrego wyniku finansowego okazał się Blizzard i jego słynne World of Warcraft.

Ubiegły rok był dla Vivendi Games niezwykle dobry. Miliard euro przychodu oznacza wzrost o 26,6% w porównaniu z rokiem 2006. Te wielkie dodatnie wartości firma zawdzięcza w głównej mierze World of Warcraft.

World of Warcraft zarabia miliony

Gra, pomimo upływu lat, odnosi bowiem na świecie coraz większy sukces. W 2007 Blizzard wydał pierwszy dodatek do gry, The Burning Crusade. Od zeszłego roku liczba stałych abonentów WoWa wzrosła o kolejne 2 miliony i wynosi teraz 10 (zobacz: Ponad 10 milionów graczy World of Warcraft oficjalnie!).

Zobacz również:

  • Wszystko co wiemy o Diablo 4: klasy postaci, fabuła, rozgrywka, premiera i wiele więcej [11.10.2021]
  • Diablo 4 - główny reżyser zwolniony. Czy to opóźni premierę?

Jak się można więc domyślić, to właśnie World of Warcraft przyczynił się w głównej mierze do dobrego wyniku finansowego Vivendi Games. Blizzard Entertainment, część Vivendi, miała przychody rzędu 814 milionów euro, co oznacza wzrost o 58% w porównaniu do roku 2006.

Niestety zdaje się, że to właśnie Blizzard w głównej mierze trzyma przy życiu Vivendi. Zarówno Sierra Entertainment, Serria Online i Vivendi Games Mobile zaliczyły spadki sprzedaży aż o 32 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kto wie, może taki obrót spraw przyspieszy wydanie nowego dodatku do WoWa - Wrath of the Lich King?