World of Warcraft znudziło się graczom?

Jak podają oficjalne statystyki, w ostatnim czasie spadł przeciętny czas gry, jaki dziennie spędzali przed monitorami fani World of Warcraft. Na pierwszy rzut oka dane te mogłyby zmartwić twórców popularnego MMORPG'a. Jednak gdy przyjrzeć się im bliżej...

Badanie zostało przeprowadzone przez Xfire. Program ten śledzi czas, jaki przeciętnie spędzają użytkownicy poszczególnych gier przed komputerem. World of Warcraft mimo zwiększającej się oficjalnie liczby graczy (jest to już 8 milionów aktywnych kont) zanotował spadek. I to nie byle jaki bo aż o 18%. Jednakże analiza dotyczyła okresu sierpień - wrzesień. Trudno się więc dziwić takiemu obrotowi spraw.

World of Warcraft znudziło się graczom?

Jednak dotknęło to nie tylko World of Warcraft. Średni czas gry dla wszystkich tytułów z gatunku MMO znacznie się obniżył. Najlepiej wyszło na tym Call of Duty 2 Multiplayer, które zanotowało spadek o 12% oraz Guild Wars (jedynie 13%). Counter Strike może "pochwalić się" wynikiem analogicznym do WoW'a, czyli spadkiem rzędu 18%. Najgorzej w zestawieniu wypada gra Silkroad Online, która zanotowała spadek aż o 27%.

Najprawdopodobniej taki obrót spraw ma związek z rozpoczętym we wrześniu rokiem szkolnym. Część graczy musiała bowiem iść do szkoły i zerwać z codzienną zabawą w MMO. Chociaż, kto wie... Może do tych spadków przyczyniła się jakoś premiera słynnego Halo 3?