Worms 4 Mayhem - polska premiera już w kwietniu!

Firma CD Projekt oficjalnie poinformowała o wprowadzeniu do swojego planu wydawniczego gier "Worms 4 Mayhem" i "Silent Storm" wraz z dodatkiem "Sentinels". Wkrótce w sklepach ma również pojawić się reedycja popularnej gry RPG - "Gothic II".

Screenshot z gry Worms 4 "Mayhem"

Screenshot z gry Worms 4 "Mayhem"

"Worms 4" to kolejna część gry o najbardziej popularnych robakach świata i zarazem powrót do korzeni serii. "Mayhem" to niczym nieskrępowana destrukcja, zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i w opcji multiplayer. Tym razem, jak zapewniają autorzy, zabawa ma być jeszcze lepsza, a to dzięki możliwości kreowania nowych rodzajów broni i edycji wyglądu robaków. Nowym robalom będzie można m.in. zmienić kolor ciała, dopasować fryzurę i upiększyć go różnymi gadżetami - np. hełmem policyjnym.

Screenshot z gry Worms 4 "Mayhem"

Screenshot z gry Worms 4 "Mayhem"

To jednak nie wszystkie nowości - rozgrywka dla pojedynczego gracza została wzbogacona o misje, w których trzeba zdobyć jakiś przedmiot lub zniszczyć określone miejsce na mapie. Gra oferuje 25 misji w zmieniającej się tematycznie scenerii - znajdziemy tu m.in. mapy utrzymane klimacie parku jurajskiego, ery arturiańskiej, Dzikiego Zachodu czy Arabi. W trybie gry wieloosobowej, poza mapami z opcji single player, czeka na nas 20 dodatkowych aren. W grze poprawiono również pracę kamery oraz wprowadzono nowe tryby rozgrywki, takie jak: "capture the flag" i obrona pozycji.

"Silent Storm" to taktyczna, turowa gra RPG, rozgrywająca się w czasie II wojny światowej. Gracz obejmuje dowództwo nad oddziałem żołnierzy, którego zadaniem jest zbieranie informacji oraz dywersja na tyłach wroga. Jak twierdzi wydawca, w grze znajdziemy atrakcyjną, w pełni trójwymiarową grafikę, interaktywne środowisko i realistyczne uzbrojenie, w tym także eksperymentalną broń. Gra otrzymała tytuł Niespodzianki Roku, nadany przez prestiżowy serwis IGN.

"Gothic II" to jedna z ciekawszych gier cRPG ostatnich lat. Naszym zadaniem jest powstrzymanie chaosu, jaki powstał po upadku magicznej bariery w krainie Khorinis. Będziemy podróżować przez ogromny, tętniący własnym życiem świat i przeżywać niezwykłe przygody. Na swej drodze napotkamy setki postaci i potworów. "Gothic II" oferuje zajmującą, wielowątkową fabułę, dopracowaną w detalach grafikę oraz klimatyczną ścieżkę dźwiękową. Warto wspomnieć, że w styczniu ukazał się długo oczekiwany dodatek do gry, zatytułowany "Noc Kruka".

"Worms 4 Mayhem" pojawi się w sprzedaży w kwietniu, w polskiej wersji językowej i będzie kosztować 99,90 zł. Natomiast "Silent Storm" pojawi się w sklepach prawdopodobnie jeszcze w marcu tego roku. Gra zostanie wydana w polskiej wersji językowej wraz dodatkiem "Sentinels" i będzie kosztować 59,90 zł. Nowa edycja gry "Gothic II" zostanie wydana w serii "Platynowa Kolekcja" w profesjonalnej, polskiej wersji językowej, a do sklepów ma trafić za niespełna miesiąc w cenie 59,90 zł.