Wpadka CNN - w Gruzji "strzelano" do prezesa PiS

Na stronie głównej stacji CNN (cnn.com) pojawiła się informacja o ostrzelanym w Gruzji prezydenckim konwoju. Choć tekst jest rzetelny, to przedstawiona na stronie grafika wprowadza w błąd. Dziennikarze internetowi przedstawili na niej prezesa PiS, którego pomylili z prezydentem Rzeczpospolitej - Lechem Kaczyńskim.

Wpadka CNN - w Gruzji "strzelano" do prezesa PiS
Redakcja internetowa popularnej stacji CNN zaliczyła dziś poważną wpadkę związaną z wiadomością o incydencie w Gruzji. Na stronie głównej witryny cnn.com pojawiła się informacja o ostrzelanym prezydenckim konwoju ("Shots fired at presidential motorcade"). Choć tekst jest rzetelny, to umieszczona na stronie głównej cnn.com fotografia wprowadza w błąd - znajduje się na niej Michail Sakaszwilii oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Ostrzelany konwój prezydencki

W niedzielę po południu przy granicy z Osetią Południową zatrzymano konwój, w którym jechali prezydent Polski Lech Kaczyński oraz prezydent Gruzji Michail Sakaszwilii. W pobliżu postoju rozległy się strzały. Choć nikomu nic się nie stało, incydent natychmiast spowodował burzliwe reakcje polityków i prasy na całym świecie.

Źródło: TVN24