Wraca temat Assassin's Creed Ragnarok. Gra o Wikingach zostanie zaprezentowana w lutym

Jak bumerang wracają plotki dotyczące nowej odsłony serii Assasin's Creed. Gra o podtytule Ragnarok ma zostać oficjalnie zaprezentowana w lutym. Produkcja zabierze nas do epoki Wikingów.

Wraca temat Assassin's Creed Ragnarok. Gra o Wikingach zostanie zaprezentowana w lutym

Pójście w kierunku historii Wikingów wydaje się naturalnym kierunkiem rozwoju serii, która w kolejnych odsłonach zabiera nas w różne epoki świata. Pierwsze informacje na temat Assassin's Creed Ragnarok pojawiały się już kilka miesięcy temu. Najpierw zobaczyliśmy zdjęcia bardzo wczesnej wersji gry, które jednak ostatecznie okazały się nieprawdziwe. Później gracze odkryli plakat w grze The Division 2, który miał sugerować nadchodzącą grę osadzoną w epoce Wikingów.

Wraca temat Assassin's Creed Ragnarok. Gra o Wikingach zostanie zaprezentowana w lutym

Assassin's Creed Ragnarok, znany też jako Assassin's Creed Kingdom ma nas zabrać w tereny Skandynawii, ale również część Anglii. Z Londynem na czele. Grać będziemy mogli kobietą lub mężczyzną. Nie zabraknie bitew morskich, systemu rekrutowania, który widzieliśmy np. w części Brotherhood oraz mechaniki rozwoju postaci znanej z gier RPG.

Niestety miłośnicy historycznych realiów, znanych z pierwszych odsłon serii, nie będą zadowoleni. W grze mają pojawić się spotkania z bogami, takimi jak Odyn oraz fantastyczne krainy, takie jak Asgard.

Jeśli doniesienia na temat gry okażą się prawdziwe, Assassin's Creed Ragnarok zostanie pokazane podczas jednej z konferencji Sony w lutym. Oficjalna premiera rynkowa ma mieć miejsce jesienią. Tytuł będzie dostępny na konsole obecnej oraz nadchodzącej generacji i komputery PC.