Wrath of the Lich King beta: Death Knight zbyt potężny?

Pracom nad nowym dodatkiem do World of Warcraft towarzyszą zarówno ogromne nadzieje, jak i obawy. Wątpliwości dotyczą między innymi nowej klasy, jaką ma zaoferować dodatek - Rycerza Śmierci. Beta testy gry i zaprezentowane przez Blizzarda drzewko talentów postaci tylko spotęgowały obawy użytkowników MMORPGa.

Wiadomo, że Death Knight korzystać będzie z trzech drzewek umiejętności. Będą to: Unholy, Frost i Blood. Świetna prezentacja talentów ze wszystkich ścieżek pojawiła się ostatnio w Internecie. Zawdzięczamy ją graczowi o imieniu Leiah.

Pierwszy filmik pokazuje Death Knighta w bardzo dobrze znanej lokacji z Hellfire Peninsula, Pools of Aggonar. Bez trudu radzi on sobie z całą watahą przeciwników. Na krótkiej prezentacji drzewka Unholy widać takie umiejętności jak Death and Decay (umiejętność o tej samej nazwie posiada chociażby boss o nazwie Rage Winterchill), Corpse Explosion, Death Gate oraz Bone Armor.


Drugi film prezentuje umiejętności z drzewka Blood. Chociaż Death Knight ma tu dopiero 57 poziom, to bez trudu radzi sobie z większością przeciwników. Wygląda na to, że w tym buildzie ogromne znaczenie będą miały umiejętności leczenia się podczas walki np. Vendetta.


Trzecia prezentacja to już Terrokar Forest i drzewko Frost. Na nas to właśnie drzewko zrobiło największe wrażenie. Czemu? Wszyscy znają chyba pułapkę lodową hunterów. Death Knight ma coś bardzo podobnego, tylko, że... działa na zasadzie Area of Effect. Hungering Cold, bo tak nazywa się owa umiejętność działa do 26 sekund na PvE oraz do 10 na PvP. Co prawda, nie jest to build najlepszy do levelowania, ale crowd control prezentuje się naprawdę na najwyższym poziomie.


Po obejrzeniu wszystkich trzech filmów nie sposób chyba na razie oprzeć się wrażeniu, że Death Knight jest bardzo silny. Być może nawet zbyt silny. Co prawda Wrath of the Lich King jest dopiero na etapie testów, ale pracowników Blizzarda czeka chyba jeszcze sporo pracy, aby po wyjściu dodatku większość graczy nie wybrała zgodnie nowej klasy postaci.