Wrath of the Lich King bije pierwsze rekordy

Jak wynika z oficjalnej informacji prasowej wydanej przez Blizzard Entertainment, najnowsze dzieło tej firmy jest obecnie najszybciej sprzedającą się grą w historii branży gier komputerowych. Mowa tu, oczywiście, o drugim dodatku do World of Warcraft, Wrath of the Lich King.

Rozszerzenie Wrath of the Lich King wprowadza do świata WoW nowy kontynent - Northrend. Wraz z nim pojawią się nowe podziemia, wrogowie, przedmioty, zadania i wiele innych atrakcji. Dodatek zogniskuje fabułę gry na walce z Królem Liszem.

Najważniejsze zmiany jakie wprowadzi Wrath of the Lich King to podniesienie maksymalnego poziomu postaci do 80, wprowadzenie nowej klasy dla weteranów (Death Knight), nowa profesja - inskrypcje, system osiągnięć oraz maszyny oblężnicze i zniszczalne budynki (w nowych lokacjach PvP).

Wrath of the Lich King bije pierwsze rekordy

Wygląda na to, że nowe dzieło Blizzarda jest zwyczajnie skazane na sukces. Jak poinformował producent, gra ta w ciągu pierwszych 24 godzin od rozpoczęcia sprzedaży rozeszła się w liczbie ponad 2.8 miliona egzemplarzy. Warto nadmienić, że jest to najlepszy wynik w historii branży gier komputerowych. Poprzedni rekord (2.4 miliona w 24 godziny), ku uciesze szefów Blizzarda, należał do innego dodatku do World of Warcraft, czyli The Burning Crusade.

Przypomnijmy, że Wrath of the Lich King miał swoją premierę w nocy z 12 na 13 listopada tego roku. O godzinie 24:00 ponad 15 tysięcy sklepów w Ameryce Północnej, Europie, Chile Argentynie i Rosji rozpoczęło oficjalną sprzedaż dodatku.

Prezes i współzałożyciel firmy Blizzard, Mike Morhaime, nie kryje swojego zadowolenia z takiego przebiegu wydarzeń.

"Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim fanom na całym świecie za to, że wykazują takie wsparcie dla gry World of Warcraft. Wrath of the Lich King posiada wiele nowych ciekawych rozwiązań z których jesteśmy bardzo dumni. Oczekujemy, że nowy dodatek przyciągnie do tego tytułu jeszcze większą liczbę graczy niż do tej pory."

World of Warcraft liczy obecnie ponad 11 milionów aktywnych graczy. Wydanie Wrath of the Lich King z pewnością wzmocni pozycję tytułu na pierwszym miejscu najbardziej popularnych MMO.

Nocna premiera WoW: Wrath of the Lich King w siedzibie CDP

WoW: zdobył 80 poziom w 27 godzin

Pierwsza ofiara Wrath of the Lich King