Wrath of the Lich King pod choinkę?

Nie ulega wątpliwości, że drugi dodatek do World of Warcraft jest najbardziej oczekiwanym tytułem tego roku. Do tej pory jednak, data premiery gry nie była podana przez producenta nawet w orientacyjnych ramach czasowych. Teraz wszystko ulega zmianie...

Niedawno w prasie ukazał się raport finansowy Vivendi Games za pierwszy kwartał roku 2008. Co ciekawe, wspomniano w nim o planach na przyszłe półrocze. Okazuje się, że jednym z głównych punktów programu jest wydanie drugiego dodatku do World of Warcraft.

W raporcie firmy czytamy, że "premiera drugiego dodatku do World of Warcraft, czyli Wrath of the Lich King, zaplanowana jest na drugą połowę roku 2008". Na razie niestety wiadomo jedynie tyle. Na bardziej szczegółowe informacje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Przypomnijmy, że wydany w roku 2005, World of Warcraft jest obecnie jednym z najbardziej popularnych MMO na świecie. Jego niesłabnąca popularność przynosi twórcom grube miliony dolarów zysku.

Moim zdaniem - Dominik Błaszczykiewicz

Osobiście jestem przekonany, że premiera Wrath of the Lich King, o ile faktycznie nastąpi w tym roku kalendarzowym, odbędzie się w okresie świątecznym. Miesiące lipiec-wrzesień są dla branży raczej słabe, następnie Blizzard będzie musiał przeprowadzić kampanię reklamową i... Reszta jest już bardzo oczywista. Nie zdziwiłbym się również, gdyby dodatek do WoWa ostatecznie i zupełnie "przypadkowo" trafił na rynek w bardzo podobnym czasie co Warhammer Online: Age of Reckoning. Zresztą - who cares? I tak wszyscy będziemy już od dawna łupać w Age of Conan - Hyborian Adventures ;)