Wrocław: dwóch piratów zatrzymanych. Dodatkowe zarzuty - uprawa konopii oraz...kradzież prądu!

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden sprzedawał, a drugi kupował płyty DVD z pirackimi filmami. Co interesujące, w toku śledztwa ujawniono również, że pierwszy z nich zajmował się dodatkowo uprawą konopii oraz kradł prąd ze znajdującego się w pobliżu jego domu słupa...

Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP we Wrocławiu zatrzymali 29 marca na terenie jednej z wrocławskich giełd elektronicznych 35-letniego mieszkańca gminy Długołęka oraz 49-letniego wrocławianina - pierwszy z nich oferował do sprzedaży płyty DVD z pirackimi filmami, natomiast drugi kupił kilkadziesiąt z nich.

W ramach standardowych czynności funkcjonariusze sprawdzili również miejsca zamieszkania zatrzymanych. U kupującego pirackie filmy zabezpieczyli około 1250 płyt (znalazły się na nich również produkcje, które nie weszły jeszcze do kin), które - jak wstępnie oceniono - mogły narazić producentów na stratę nie mniej niż 120 tysięcy złotych.

Nieco ciekawiej było podczas przeszukania domu sprzedającego piracki towar. Oprócz 100 płyt z filmami stróże prawa odkryli również nielegalną...uprawę konopii. Składała się ona z trzydziestu 2-metrowych krzewów (oceniono, że można z nich było uzyskać ponad 2 kg marihuany, o wartości nie mniejszej 65 tys. złotych), z których kilka było już ściętych. Znaleziono także około 80 porcji gotowego już narkotyku, wagę elektroniczną i woreczki do porcjowania marihuany. Okazało się ponadto, że zatrzymany pirat kradł potrzebną do uprawy konopi energię elektryczną z pobliskiego słupa...

Na stronie Komendy Głównej Policji czytamy, że "za posiadanie pirackich płyt lub ich rozpowszechnianie, gdy sprawca uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu, grozi kara nawet do 5 lat pozbawieni wolności. Natomiast za posiadanie narkotyków i uprawę konopii, gdy przedmiotem czynu jest znaczna ilość, grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności".

Niestety nie podano, jaką karę wymiar sprawiedliwości przewidział za kradzież prądu...