Wróg za ścianą

Najnowszy produkt firmy Lavasoft powstrzyma wścibskich hakerów, niebezpieczne robaki oraz trojany, a przy tym zapewni kontrolę nad aplikacjami wymieniającymi dane z Siecią.

Firma Lavasoft znana była do tej pory głównie dzięki Ad-Aware, doskonałej aplikacji do wykrywania i usuwania z systemu oprogramowania szpiegowskiego. Nowe dziecko "pogromców szpiegów" to samodzielna zapora sieciowa Lavasoft Personal Firewall. Co ciekawe, powstanie programu jest wynikiem umowy Lavasoft z firmą Agnitum, producentem znanego już użytkownikom Outpost Firewall Pro. Podczas projektowania nowego firewalla wykorzystano silnik poczciwego Outposta.

Lavasoft Personal Firewall ma dwa specjalne tryby pracy: &Attack Detection&, w którym szczególną uwagę zwrócono na wykrywanie wszystkich prób potencjalnego włamania, a także &Stealth Mode&, który czyni komputer niewidocznym dla napastnika. Funkcję strażnika pełni moduł Network Activity Monitor, kontrolujący połączenia przychodzące i wychodzące oraz ostrzegający o zagrożeniu. Oczywiście poza odpieraniem ataków z zewnątrz zapora Lavasoft może również monitorować sytuację w samym systemie operacyjnym. Kolejne elementy firewalla odpowiadają za zarządzanie aplikacjami oraz uruchomionymi w tle procesami. Podobnie jak w innych tego typu programach, możliwe jest definiowanie reguł zezwalających na ich pracę w określonych warunkach. Równocześnie prowadzony jest dziennik, w którym program rejestruje wszystkie realizowane połączenia. Lavasoft Personal Firewall 1.0 dostępny jest na razie jedynie w formie elektronicznej, jako plik do pobrania ze strony internetowej producenta. Podana przez nas cena to swoisty abonament na używanie zapory przez rok.

Cena: 29,95 USD

Informacje http://www.lavasoft.com


Zobacz również