Wrzesień pełen hitów w Canal+ online. Filmowe i serialowe przeboje

Lato już prawie za nami, ale w Canal+ wciąż panują wysokie temperatury: w jesiennej ofercie serwisu roi się od filmowych i serialowych hitów. Przekonajcie się, co nowego pojawi się we wrześniu w Canal+ online.

fot. CANAL+ Polska

Stocznia gdańska. Wolność w oczach świata

Premiera: 8 września

Wrzesień pełen hitów w Canal+ online. Filmowe i serialowe przeboje

fot. CANAL+ Polska

Film opowiadający o wydarzeniach ze Stoczni Gdańskiej i o historycznych przemianach, do których doprowadziły. Dokument uwzględnia perspektywę uczestników zdarzeń sprzed 40 lat, ale zawiera także relacje mediów – zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Vigil

Premiera: 8 września

Serial sensacyjny stworzony przez BBC. Na pokładzie atomowego okrętu podwodnego, HMS Vigil, dochodzi do tajemniczej śmierci. W tym samym czasie znika szkocki statek rybacki. Śledztwo w sprawie dziwnych wydarzeń ma przeprowadzić Amy Silva (Suranne Jones). Detektywka trafia na okręt podwodny, gdzie popada w konflikt z przedstawicielami Królewskiej Marynarki Wojennej. Samotna i otoczona przez obcych przekonuje się, że w tej sprawie nic nie jest łatwe.

Zobacz również:

  • Sortownia – kiedy premiera polskiego thrillera medycznego? Fabuła, obsada i zwiastun produkcji CANAL+ i Polsat Box GO
  • HBO Max – premiery i nowości maja 2023. Co warto obejrzeć?

Minuta ciszy

Premiera: 9 września

Czarna komedia o zakładach pogrzebowych na prowincji. Gdy umiera Czesław, jedyny zakład pogrzebowy w okolicy odmawia pochówku. Sprawą postanawia zająć się emerytowany listonosz Mietek (Robert Więckiewicz), który wpada na pomysł założenia własnej firmy organizującej pogrzeby. Bohater wpada w wir urzędniczych formalności, jednocześnie musząc się mierzyć z niechętną konkurencją. W filmie występuje również Aleksandra Konieczna (Ostatnia rodzina) oraz Piotr Rogucki (Skrzydlate świnie).

Ostatniej nocy w Soho

Premiera: 11 września

Eloise (Thomasin McKenzie) przyjeżdża do Londynu, by studiować projektowanie mody. Jej ulubioną epoką są swingujące lata 60. Zafascynowana nimi dziewczyna coraz częściej śni o tym, że znajduje się w dawnej stolicy Anglii. W jej snach pojawia się też piękna piosenkarka Sandy (Anya Taylor-Joy) oraz przystojny Jack (Matt Smith). W miarę upływu czasu wizje Eloise zaczynają mieszać się z rzeczywistością.

Gunda

Premiera: 13 września

Film dokumentalny o śwince żyjącej na farmie. Towarzyszą jej dwie krowy i jednonoga kura, a życie płynie spokojnie dzień za dniem.

Monachium 1972

Premiera: 20 września

Wrzesień pełen hitów w Canal+ online. Filmowe i serialowe przeboje

fot. Tadmor Entertainment

Serial dokumentalny opowiadający o zamachu dokonanym przez palestyńskich terrorystów podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku. Izraelski reżyser Roman Shumunov odtwarza dramatyczne wydarzenia na podstawie materiałów archiwalnych i relacji świadków.

Morze Północne w ogniu

Premiera: 18 września

Norweski film katastroficzny opowiadający o tragedii rozgrywającej się podczas wydobywania ropy naftowej z dna Morza Północnego. Reżyseruje John Andreas Andersen, twórca takich filmów jak The Quake. Trzęsienie ziemi czy Kapitan Szablozęby i skarb piratów.

Król internetu

Premiera: 25 września

Film autorstwa Gii Coppoli, wnuczki słynnego Francisa Forda Coppoli. Frankie (Maya Hawke) i Jack (Nat Wolff) pracują w hollywoodzkim klubie komediowym. Są dwójką outsiderów, którzy nie maj wielkich oczekiwań i nie marzą o sławie. Ich życie zmienia się o 180 stopni, gdy zaczynają nagrywać występy Linka (Andrew Garfield) – sfrustrowanego wszechobecną komercją mężczyzny, którego przemowy zaczynają podbijać internet.

Ritueel

Premiera: 27 września

Belgijski thriller. Policjantka Kiki znajduje w kanale odcięta rękę – badania wykazują, że została ona ucięta, gdy ofiara jeszcze żyła. Mimo iż jej zwierzchnicy sądzą, że jest to efekt mafijnych porachunków, Kiki przeczuwa, że chodzi tu o coś więcej. Rozpoczyna śledztwo, które nie tylko przywołuje jej własne mroczne wspomnienia, ale uderza również w rację stanu.

Już dostępne:

Operacja Mincemeat

Film opowiadający o niezwykłej akcji brytyjskiego kontrwywiadu z czasów II Wojny Światowej. Gdy w 1943 roku alianci planowali desant na Europ, najbardziej oczywistym punktem uderzenia była Sycylia. Aby odwrócić uwagę Niemców, Brytyjczycy postanowili podrzucić fałszywe dokumenty mówiące o tym, że prawdziwym punktem ataku będzie Sardynia i Korsyka. Całej operacji towarzyszył nietypowy spisek... W filmie występuje Colin Firth, Matthew Macfayden, Kelly Macdonald i Jason Isaacs.

Dziewczyna z Plainville

Premiera nowych odcinków: w każdy wtorek

Conrad Roy to dziewiętnastolatek z z Massachusetts, który spotyka się z Michelle Carter (Elle Fanning). Jej SMS-y, maile i telefony sprawiają, że chłopak podejmuje próbę samobójczą. Dziewczyna staje przed sądem, a jej sprawa staje się głośna na cały kraj.

Pociągi na wojnie

Premiera nowych odcinków: w każdy wtorek

Wrzesień pełen hitów w Canal+ online. Filmowe i serialowe przeboje

fot. PERNEL MEDIA

Serial dokumentalny opowiadający o roli, jaką odegrała kolej w czasie II Wojny Światowej. Jako przykłady udanych akcji z wykorzystaniem pociągów, twórcy prezentują operację Pied Piper i Overlord, a także plan Barbarossa czy wyzwolenie Francji.

O czym marzą zwierzęta

Film animowany o wombacie Maggie, która jako zamaskowana superbohaterka pomaga innym zwierzętom. Gdy znika jej ukochany Bradley, Maggie postanawia go odnaleźć. Szybko okazuje się , że nie jest sama: pomagac zaczyna jej pewien supernielot i sympatyczny miś koala.

Zobacz także: MINUTA CISZY to serial, który musisz zobaczyć przed śmiercią [RECENZJA]


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: