Wrześniowe łatanie - tylko jeden patch

W tym miesiącu Microsoft zamierza udostępnić tylko jedno uaktualnienie dotyczące bezpieczeństwa swoich produktów. Tym razem będzie to łatka, usuwająca "krytyczną" lukę w systemie Windows.

Uaktualnienie będzie można pobierać od najbliższego wtorku (będzie to drugi wtorek miesiąca - czyli dzień, w którym Microsoft zwykle udostępnia swoje patche).

Wygląda na to, że dla użytkowników Windows szykuje się spokojny miesiąc - w poprzednich patchy zwykle było więcej (np. w sierpniu 6). "To dobra wiadomość dla użytkowników - a szczególnie dla administratorów. Jeśli dostajesz w jednym dniu 6,7 czy 9 patchy, musisz spędzić mnóstwo czasu na testowaniu, czy wszystkie działają poprawnie i nie zakłócają pracy twoich systemów. Z jednym będzie znacznie łatwiej" - tłumaczy Steve Manzuik z firmy eEye Digital Security (znanej m.in. z wykrywania błędów w produktach Microsoftu).

Wraz z łatką usuwającą błąd w Windows, Microsoft udostępni we wtorek kilka innych uaktualnień, niezwiązanych z bezpieczeństwem - będzie to m.in. nowa wersja narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania.

Więcej informacji o najnowszym pakiecie uaktualnień Microsoftu można znaleźć na stronie koncernu.


Zobacz również