Wspaniała Siódemka - kolejna wersja IntelliJ IDEA

Firma Jetbrains udostępniła "wspaniałą siódemkę" - kolejną wersję swojego doskonałego zintegrowanego środowiska deweloperskiego dla Javy. Nowa odsłona IntelliJ IDEA, uznawanego od dawna za jedno z najlepszych, o ile nie najlepsze narzędzie do programowania w Javie, przynosi ze sobą kolejne usprawnienia, nowe funkcje refaktoringu, czy też wsparcie dla całkowicie nowych technologii, jak choćby Spring, GWT (Google Web Toolkit), czy też na przykład integrację ze środowiskiem Eclipse i systemem budowania projektów Maven.

IntelliJ IDEA od dawna ma swoich wiernych fanów, którzy nie widzą "programowania bez IDEI" i twierdzą, że jest ona "najinteligentniejszym" środowiskiem programistyczne dla Javy. I nie mówią tutaj tylko o bardzo rozbudowanym systemie refaktoringu kodu, z którego IDEA zawsze słynęła, a konkurencyjne środowiska dopiero ją doganiają, ale także o wszystkich szybkich poprawkach (quick-fixes), doskonałym systemie podpowiedzi, inspekcji kodu, a także innych udogodnieniach, które potrafią mozolną pracę nad kodem zamienić w przyjemność. Większość mozolnych czynności, które towarzyszą tworzeniu aplikacji, środowisko jest w stanie zrobić automatycznie, zwalniając użytkownika na przykład z mozolnej konfiguracji w plikach XML, czy też tworząc klasy w projektach JPA na podstawie wskazanej bazy danych.

Wspaniała Siódemka - kolejna wersja IntelliJ IDEA

IntelliJ IDEA 7.0

Po niedługim czasie pracy z IDEĄ, nie można się już obejść bez tych wszystkich ułatwień, które oferuje środowisko. Najnowszą wersję środowiska twórcy nazwali "Wspaniałą siódemką" i wskazują siedem najważniejszych zmian. Przyjrzyjmy się więc, co nowego przynosi IntelliJ IDEA 7.0.