Wsparcie dla GNOME

Borland zamierza rozwijać nowe środowisko graficzne dla systemu operacyjnego Linux.

Firma Borland, która powróciła niedawno do swej pierwotnej nazwy (Inprise), poinformowała, iż zamierza wesprzeć projekt GNOME. GNU Network Object Model Environment jest powszechnym środowiskiem pracy systemów Linux. Na konferencji Linux Business Expo, towarzyszącej targom Comdex, firma poinformowała o przystąpieniu do GNOME Foundation Advisory Board, w której skład wchodzą już m.in. IBM, Hewlett-Packard i Red Hat. Borland zajmie się tworzeniem interfejsu graficznego do systemu Linux. Oprogramowanie to o kodowej nazwie Kylix będzie rozpowszechniane bezpłatnie już w przyszłym roku.

"Naszym celem jest uczynienie tego środowiska bardziej atrakcyjnym. Dotąd wspieraliśmy rozwój konkurencyjnego środowiska KDE (K Desktop Environment). Myślimy o rozwiązaniu, w którym użytkownicy będą mogli uruchamiać dowolną aplikację dla Linuxa pod oboma środowiskami graficznymi" - powiedział dyrektor firmy, Michael Swindell.

Borland zaanonsował ponadto ukończenie prac nad narzędziem JBuilder 4, służącym do tworzenia aplikacji w języku Java 2. Produkt można już bezpłatnie pobrać ze strony firmy.

Więcej informacji: www.borland.com/jbuilder/foundation


Zobacz również