Wsparcie dla Memory Stick

Acer Laboratories, Compaq, Mitsubishi, Samsung i Texas Instruments deklarują wsparcie dla kart pamięci Memory Stick, technologii stworzonej przez firmę Sony.

Stworzony przez firmę Sony format przechowywania multimedialnych plików na karcie wielkości paczki gum do żucia nazwanej Memory Stick zyskuje coraz więcej zwolenników wśród znaczących firm produkujących elektroniczne urządzenia. Do nowych sprzymierzeńców japońskiej firmy należą: Acer Laboratories, Compaq, Mitsubishi, Samsung i Texas Instruments. Szanse na to, że Memory Stick stanie się formatem łączącym platformy przenośnych urządzeń elektronicznych i odtwarzaczy samochodowych wzrosły po akceptacji Memory Stick przez takich producentów samochodów, jak General Motors, Holden, Opel, Saab, Vauxhall, Audi i Volkswagen oraz producentów sprzętu samochodowego: Fujitsu Ten i Xanavi Informatics.

Wraz z nowymi licencjoodbiorcami już 46 firm wspiera Memory Stick, choć żadna z nich nie produkuje jeszcze urządzeń wykorzystujących ten format magazynowania danych. Sony zdecydowanie promuje Memory Stick, wyposażając w porty wspierające ten format własne notebooki, fotograficzne i cyfrowe odtwarzacze audio.

Na targach CeBIT Sony zaprezentowała wiele prototypów urządzeń wykorzystujących Memory Stick - włącznie z odtwarzaczami wideo i przeglądarkami obrazków. Odtwarzacz wideo pozwala oglądać film wideo zapisany na karcie Memory Stick, ale jej obecna pojemność (64 MB) umożliwia przechowanie jednorazowo tylko 6 minut filmu w formacie MPEG-1.