Wsparcie dla sterowników Nvidia GTX 600 i 700 z serii Kepler zakończy się w październiku

Nowe szczegóły dotyczące planów Nvidia juz dostępne! Tym razem dotyczą sterowników z serii Kepler.

Niedługo po tym, jak Nvidia ogłosiła zakończenie wsparcia dla sterowników w poprzednich wersjach systemu Windows - Windows 7, 8 i 8.1, firma ogłosiła też, że jej karty graficzne GeForce GTX 600 i GTX 700 oparte na architekturze Kepler również zostaną potraktowane w ten sam sposób.

Zasadniczo, począwszy od października 2021 roku, wszystkie urządzenia Nvidia GeForce oparte na architekturze Kepler nie będą już wspierane i przestaną być obsługiwane przez sterowniki Game Ready. Firma doprecyzowała, że ostatni sterownik GeForce obsługujący Keplera zostanie wydany 31 sierpnia 2021 roku. Nvidia uważa, że Kepler jest zbyt stary, aby go wspierać, ponieważ najnowsze produkty firmy znacznie różnią się od siebie.

Zobacz również:

  • Jak zmienić domyślną kartę graficzną
  • Gdzie w Polsce kupisz RTX 3080 Ti? Pytamy w największych sklepach! [aktualizacja 27.07.2021]

Seria kart GeForce 600 opartych na architekturze Kepler po raz pierwszy została zaprezentowana jeszcze w 2012 roku. Później Nvidia wypuściła serię 700. Za to cieszący się ogromną popularnością GTX 750 Ti zbudowano w oparciu o kolejną architekturę Maxwell i nadal będzie otrzymywał aktualizacje.

W związku z tym, wszystkie karty graficzne GeForce z serii 600 i 700 dla komputerów stacjonarnych, z wyjątkiem samotnego GTX 750 Ti, przestaną otrzymywać aktualizacje sterowników Game Ready od października 2021 roku.

Pełną listę nieobsługiwanych układów graficznych można znaleźć w oryginalnym artykule na stronie Nvidia.

Polecamy: NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti - sprawdź gdzie kupić najtaniej

Źródło: neowin.net