Wspólna plazma

NEC i Thomson Multimedia zamierzają utworzyć spółkę joint venture, zajmującą się rozwojem wyświetlaczy plazmowych.

14 marca NEC i Thomsom podpisały list intencyjny, na mocy którego obie firmy mają współpracować na polu wyświetlaczy plazmowych. W ramach umowy ma powstać spółka zajmująca się badaniami i rozwojem technologii plazmowej oraz sprzedażą i produkcją panelowych wyświetlaczy, modułów i monitorów. W spółce joint venture obie firmy będą miały po 50% udziałów. Patenty i rozwiązania stworzone w ramach współpracy będą wspólną własnością obu firm.

Technologie wyświetlaczy plazmowych już opatentowane przez NEC-a i Thomsona będą współwłasnością obu przedsiębiorstw. Inżynierowie pracujący w obu firmach uzyskają dostęp oraz prawo do korzystania z już istniejących technologii. Thomson i NEC zamierzają oferować opracowane wspólnie produkty firmom trzecim. Celem obu firm jest objęcie pozycji lidera wśród producentów oryginalnego wyposażenia - OEM (Original Equipement Manufacturer).

List intencyjny musi zostać zatwierdzony jeszcze przez zarządy obu firm. Najważniejsze kwestie uwzględnione w liście intencyjnym będą objęte osobnymi umowami.