Wspólne albumy zdjęciowe - 5 propozycji

W sieci nasza rodzina i nasi znajomi mają porozrzucane zdjęcia ze wspólnych imprez, przyjęć i zjazdów rodzinnych. Zamiast trzymać je rozproszone, można je zebrać w jednym miejscu. Do tego służą wspólne albumy internetowe. Oto 5 przykładowych serwisów, na których możesz taki schowek na wspólne zdjęcia założyć.

Albumy zdjęciowe

Albumy zdjęciowe

5 serwisów oferujących wspólne albumy zdjęciowe

1. MobileMe

To usługa Apple (kosztuje 99 USD na rok). Wystarczy założyć jedno konto w MobileMe - twoi znajomi nie muszą się rejestrować - możesz zezwalać osobom na dodawanie zdjęć. Wspólny album fotograficzny można również utworzyć przez iPhoto. Zdjęcia można też przesyłać również przez e-mail. Możesz dokładnie określić, kto może oglądać i dodawać zdjęcia. Wystarczy stworzyć nazwę grupy i zabezpieczyć ją hasłem.

2. Yogile

Yogile to serwis, który bardzo upraszcza proces tworzenia albumu fotograficznego. Po utworzeniu darmowego konta wystarczy podać hasło oraz określić adres internetowy, pod którym będziemy mogli umieścić naszą wspólną galerię. Wystarczy wysłać potem zdjęcia za pomocą poczty e-mail, a zdjęcia zostaną automatycznie załadowane. Serwis jest szybki i ma intuicyjny interfejs. Wadą jest fakt, że można załadować jedynie 100 MB na miesiąc. Większy limit można dostać po wpłacie 25 USD.

3 i 4. Group Story i Mixbook

Group Story oraz Mixbook to dwa podobne do siebie serwisy oferujące wspólne albumy zdjęciowe. Żadna z tych witryn nie wymaga zainstalowanej technologii Flash; oba serwisy pozwalają też opublikować twój album jako wydrukowaną książkę. W Group Story za taką przyjemność zapłacisz od 16 USD, a w Mixbooku ceny rozpoczynają się od 5 USD. Group Story wyróżnia się dużą ilością szablonów galerii.

5. Keepsy

Nowa witryna, która pozwala ci zapraszać do wspólnego albumu przyjaciół przez Twittera i Facebooka. Oczywiście działa też zaproszenie przez e-mail. Co ciekawe, wszyscy użytkownicy albumu mogą “zrzucić się" na wydrukowaną wersję albumu. Dobry pomysł na prezent z okazji urodzin, ślubu czy ukończenia szkoły. Każda strona może być ozdobiona różnymi ramkami, tłami, klipartami, tekstem. Tworzenie albumu jest za darmo, a drukowane albumy kosztują 30 USD (za 30 stron).