Wspólne napędy Philipsa i Benq

Philips i Benq (oddział Acera zajmujący się peryferiami) postanowiły wspólnie produkować i opracowywać nowe modele, a nawet razem zapewniać pomoc techniczną w zakresie napędów optycznych.

Umowa o powstaniu joint venture została podpisana na Tajwanie. Obie firmy zamierzają również wspólnie pracować nad nowymi technologiami optycznymi i rozwojem produktów do nagrywania krążków DVD+R/+RW. Współpraca koncernów została zapoczątkowana w kwietniu ubiegłego roku, kiedy to firmy podpisały porozumienie o bliskiej współpracy.

Philips Benq Digital Storage zamierza osiągnąć 15% udziałów w światowym rynku urządzeń optycznych. Oznacza to, że plany przewidują sprzedaż ok. 200 mln napędów rocznie o łącznej wartości ok. 8 mld EUR. Nowa firma rozpocznie swą działalność w marcu br. Philips ma w niej 51% udziałów, a Benq 49%. Holendrzy przeniosą całą swą produkcję napędów optycznych na Tajwan i zrezygnują z wytwarzania niedochodowych urządzeń optycznych (napędy CD) na rzecz przynoszących zyski nagrywarek DVD+RW.


Zobacz również