Wspólny pakiet Macromedii i Discreet

Firmy Discreet i Macromedia zawarły porozumienie w celu rozpoczęcia wspólnych prac nad integracją narzędzi do tworzenia grafiki trójwymiarowej z aplikacjami do projektowania internetowych serwisów 3D.

Producent aplikacji do tworzenia grafiki trójwymiarowej (m.in. 3D Max), firma Discreet oraz Macromedia zapowiedziały wydanie wspólnego pakietu oprogramowania składającego się z kompletnej wersji programu Macromedia Director 8.5 oraz standardowej edycji popularnej aplikacji do tworzenia trójwymiarowych animacji Discreet 3ds max 4. Wspólna propozycja obu firm oferuje wzbogacenie zestawu narzędzi projektantów o możliwości 3D Shockwave Playera, zainstalowanego w ponad 200 milionach komputerów na całym świecie. Sprzedaż zestawu 3ds max 4 i Macromedia Director 8.5 rozpocznie się w połowie sierpnia 2001.

'Nasz nowy pakiet oprogramowania oferuje stale rosnącej społeczności twórców grafiki 3D, moc i wydajność Macromedia Directora połączoną z zasięgiem standardu Shockwave', oświadczył Peter Goldie, wiceprezes i główny menadżer Macromedii. Z kolei Phillip Miller, menadżer produktu i wiceprezes firmy Discreet stwierdził:'Macromedia Director 8.5 umożliwia artystom pracującym w 3ds max dodawać rozbudowane elementy i mechanizmy interaktywne do tworzonej zawartości 3D i dostarczać ją milionom użytkowników Internetu za pomocą standardu Shockwave'. Macromedia Director 8.5 w jednym pudełku z Discreet 3ds max 4 będzie sprzedawany w Stanach Zjednoczonych w cenie 3,495 USD.

http://www.macromedia.com

http://www.discreet.com


Zobacz również