Wspólny telefon Motoroli i Kodaka

Motorola i Kodak wspólnie poinformowały o oficjalnej premierze nowej linii urządzeń mobilnych - Zine. Pierwszym przedstawicielem serii jest telefon komórkowy ZN5, wyposażony w cyfrowy aparat fotograficzny z 5-megapikselową matrycą, zapowiadany od kilku miesięcy.

Komórka waży 114 gramów, a jej wymiary wynoszą 118 x 50,5 x 16 mm. Wbudowany w telefon aparat pozwala wykonywać zdjęcia w różnych trybach, m.in. zdjęcia seryjne i panoramiczne (użytkownik wykonuje trzy ujęcia otoczenia, które są potem łączone w jeden obraz). Obrazy można przechowywać na 4-gigabajtowej karcie pamięci MicroSD, wysyłać je w wiadomościach MMS lub listach e-mail (za pośrednictwem protokołu Bluetooth) lub umieszczać w serwisach internetowych, takich jak Flickr.

Początkowo urządzenie ma wejść do sprzedaży na terenie Chin w sugerowanej cenie ok. 507 USD (po przeliczeniu z juanów) - nastąpi to w lipcu br. Terminy wejścia do sprzedaży na innych rynkach, jak również ceny, nie są jeszcze znane.

Linia Motorola Zine to, jak przekonują przedstawiciele spółki, seria produktów integrujących w sobie funkcje multimedialne oraz możliwości aktywnego uczestnictwa w serwisach społecznościowych. Nie jest jasne, czy kolejne urządzenia z tej rodziny będą wykorzystywać technologie Kodaka. Nie wiadomo też, z ilu (i jakich) model będzie się składać ta rodzina.

Więcej informacji: Motorola