Wspólnym strumieniem

IBM i RealNetworks podpisały umowę dotyczącą rozwoju przekazów strumieniowych.

Firmy IBM i RealNetworks podpisały umowę o współpracy w dziedzinie mediów strumieniowych. Rozwiązania, dotyczące nadawania dźwięku i obrazu non stop przez Internet, zostaną "wbudowane" w serwery unixowych firmy IBM, w tym w istniejący system RS/6000 i nowe eServer i pSeries.

Rozwiązanie pozwoli użytkownikom tych maszyn nadawać w Sieci wysokiej jakości przekazy strumieniowe audio-wideo. Jak zapewnia producent, platforma RealSystem 8 oferuje jakość przekazu porównywalną z nagraniami odtwarzanymi z kaset VHS przy wyświetlaniu obrazu na całym ekranie. Nowo opracowywane technologie mają oferować transmisję z jakością standardu DVD, co umożliwi powstanie nowego rodzaju multimedialnych katalogów czy kursów obsługi sprzętu lub oprogramowania.

"Wspólnie z IBM zaoferujemy klientom na całym świecie nowe możliwości ciekawych prezentacji. Będą oni mogli uczynić przekazy bardziej ekscytującymi i barwnymi. Pomoże to nawiązać nowe sposoby kontaktu z klientami i przyniesie zapewne nowe zamówienia" - powiedział Tom Hull, wiceprezes działu Media Systems w RealNetworks.

Więcej informacji:

www.ibm.com

www.real.com


Zobacz również